ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

אינסטלציה בבית משותף

אינסטלציה בבית משותף בכל בית, בניין משותף ומבנה בישראל קיימת מערכת אינסטלציה. תפקידה של מערכת זו היא לנתב את כל המים אל ומהבתים שלנו ולהוציא את כל השפכים מהבניין החוצה.

כיוון שרובנו איננו אנשי מקצוע בתחום השרברבות והצנרת, אנו זקוקים לאנשי מקצוע המתמחים במערכות אינסטלציה על מנת שיתחזקו את האינסטלציה בבתים שלנו ויתקנו את המערכת במקרים בהם קיימות תקלות.
כאן מתחיל התהליך של מציאת אנשי אינסטלציה או חברה שתוכל לתחזק ולטפל בבניין שלנו באופן מקצועי ומהימן וזאת על מנת שלא נגלה כעבור כמה שנים כי הצינורות התפוצצו כתוצאה מתחזוקה לא נכונה או שערך הדירה ירד בגלל סיבה זו.http://vaad-baiyt.co.il/

מערכות האינסטלציה- מה הן וממה הן מורכבות?
עוד בימי קדם התגלו מערכות אינסטלציה, שכפי הנראה שימשו להעברה של מי שתיה ליעדים שונים ולמטרות נוספות. כיום, בניגוד לעבר, אנו מצויים בעידן המודרני ובעלי מודעות גבוהה לאסתטיקה החיונית בכל בית ולכן כל מערכות האינסטלציה נמצאות מאחורי הקיר, כך שאיננו יכולים לראות אותן.


מערכת אינסטלציה מורכבת מ:

 • צינורות נחושת- המשמשים לרוב על מנת להעביר מים חמים.
 • צנורות הפלסטיק- מרכיבים את רוב מערכת האינסטלציה.

רוב הצינורות כיום מושחלים בתוך פלסטיק וזאת על מנת למנוע מצבים שבהם צנרת האינסטלציה תתכסה בחלודה.

 • צינורות ברזל- כיום, ישנה נטייה להשתמש בהם במערכות אינסטלציה, אך ורק מתחת לפני האדמה.
 • ניתן למצוא צינורות ברזל גם במבנים הקיימים שנים רבות, אך קיימת נטיה להניח אותם במקומות שבהם אין נגישות לבני אדם וזאת משום שלא קל להחליף אותם ויש להם נטייה להתכסות בחלודה.
 • מערכת אינסטלציה בנויה מ-2 מערכות ראשיות:
 • מערכת אינסטלציה לתחזוקת המים המתוקים- מערכת זו מוזרמת בשיטת לחץ של מים. כלומר, המים יאוחסנו בדרך כלל במיכלים של דוד השמש שבביתכם ומוזרמים תוך כדי שימוש בלחץ מים לבית שלכם.השימוש במיכלים של דוד השמש  
 • עוזרים לשמור על הלחץ המים הקבוע בבית.
 • מערכת אינסטלציה לתחזוקת מערכת הביוב- מטרתה של מערכת אינסטלציה זו היא להוביל את השפכים אל  מחוץ לבניינכם.

כיצד לתחזק מערכת אינסטלציה?

מערכת אינסטלציה זקוקה לתחזוקה נכונה בכל בית או בניין והתחזוקה שלה היא חלק מתפקידיו של ועד הבית.
קחו בחשבון כי פעמים רבות ישנן תקלות במערכות אינסטלציה כתוצאה מסתימות ונזילות כתוצאה מחלודה ומפסולת של הדיירים וחשוב מאוד שאינסטלטור מקצועי יתחזק ויתקן באופן מיידי את כל הבעיות.
אם הבעיות לא יתוקנו, קרוב לוודאי שהתקלות יהיו רציניות יותר
חשוב שתפעלו בדרכים הבאות על מנת למנוע תקלות ארוכות טווח במערכות אינסטלציה:

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

 • חברת תחזוקה - בררו אם חברת אחזקת בניינים של הבניין המשותף כוללת גם שירותי אינסטלציה מאנשי מקצוע ובדיקות תקופתיות של המערכת.
 • פסולת- על מנת למנוע בעיות של סתימות, הימנעו מלזרוק דברים כמו שיערות ומיני חפצים למערכת הצינורות שבביתכם. זכרו. מערכת אינסטלציה אינה בנויה לפסולת שכזו.
 • בדיקות תקופתיות - הכרחי להזמין אינסטלטורים שיבצעו בדיקות למערכת אינסטלציה שבבניין שלכם. זכרו כי לאחר כמה שנים יכולות להתפתח מצבים שבהם הצנרת מכוסה בחלודה ושאר בעיות ותחזוקה נכונה יכולה למנוע זאת.
 • טיפול מיידי- במקרה של בעיה כגון סתימה, נזילה או פיצוץ של אחד מהצינורות, טפלו בבעיה באופן מיידי.
 • אם לא תטפלו בבעייה מיידית, הבעייה יכולה להחריף, לגרום לנזק בלתי הפיך לאינסטלציה ובסופו של דבר לעלות לכם כסף רב. כמו כן, נזק בלתי הפיך יכול להוריד את ערכו של הבניין.
 • רק מקצוענים- בחרו באינסטלטורים מקצועיים בלבד. אל תתפשרו על אינסטלטור בגלל שהוא הציע לכם שירות במחיר נמוך. בדקו עם בתים משותפים אחרים, מיהו האינסטלטור המטפל במערכת האינסטלציה שלהם ומעניק להם שירות ובצעו סקר שוק הכולל המלצות ומחיר.

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף