ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

ביצוע תמא 38 על ידי הדיירים

ביצוע תמא 38 על ידי הדיירים הוצאתה אל הפועל של תכנית תמא 38 על ידי דיירי הבית המשותף יכולה להיות מאוד מאתגרת עבור בניינים משותפים רבים.

ה"חוסרים" האישיים של הדיירים

תמא 38 היא תכנית חשובה מאוד שיכולה להציל חיי אדם רבים בישראל, אך הוצאתה אל הפועל יכולה להיות מאוד מאתגרת עבור בניינים משותפים רבים. דיירי בניין משותף הם באופן טבעי אנשים החיים את חיי המעמד הבינוני שמנסה לפרנס את עצמו בצורה מכובדת על ידי עבודה קשה שאינה מותירה הרבה זמן פנוי, אם בכלל.

חיזוק מבנים נגד רעידות אדמה

כמעט מיד עם פתיחת דיון שבו משתתפים דיירי הבניין ניתן לשמוע את ההסברים הלגיטימיים לגבי חוסר הזמן של אנשים שיש להם מה לעשות במשך כל שעות היום.  בכדי שאותה תמ"א 38 אכן תהפוך למציאות בשטח נדרש ידע לא מועט, זמן לטיפול בהליכים בירוקרטיים, וכד', אך דברים אלו אינם בנמצא אצל לא מעט אנשים.

לא בטוח שתדעו כיצד לחסוך

מאחורי תמא 38 מסתתרת לה גם הצעה עסקית חשובה מאוד שיכולה לתגמל את דיירי הבניין המשותף. הבעיה היא שמי שאינו בקיא בחוקים השונים ומי שלא יכול לפנות זמן רב להתעמק בנושאים קריטיים הקשורים לתכנית זאת לא יוכל להשיג את הרווח הטמון בה ולא יוכל לחסוך באלמנטים השונים הקשורים בה.

תמ"א 38 היא עסקה בין דיירי בניין משותף לבין יזם מתחום הנדל"ן, וככזאת יש צורך בעו"ד, אדריכל, מהנדס, וכיו', בכדי שהגלגלים ינועו והדיירים יהיו אלו שירוויחו בסופו של דבר מהעסקה ולא רק הקבלן. היעזרות לא נכונה באנשי מקצוע שונים תעלה בהוצאות מיותרות וגם תעיד שלא הצלחתם לחסוך בעלותם של אנשים אלו.

זוכים ברווח משמעותי

מצד שני אם מצליחים דיירי בניין משותף ליצור שיח איכותי הרי שהם יכולים לזכות ברמה גבוהה של שיתוף פעולה. שיתוף פעולה הוא דבר חשוב לנושא של תמא 38 מאחר ורק בעזרתו ניתן לחלק את המשימות השונות בין דיירי הבניין ולהשיג התקדמות מהירה בנושאים כמו הצעות מחיר, השגת אנשי מקצוע איכותיים, וכיו'.

דיירי בניין משותף שיבצעו נכון את המהלכים השונים ייהנו מכך שלא יצטרכו להעביר את זכויות הבנייה ליזם אלא ישאירו אותן בידיהם. זכויות הבנייה הן הבסיס לקידום תמא 38 ולכן קבלנים רבים מעוניינים לבצע את התכנית, אך דיירי בניין רציניים ייהנו מרווח נאה במקום היזם, ומבנייה שביצעו בהתאם לטעמם ולדרישותיהם.

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

 

עוד באותו הנושא


תמא 38 - מהם סוגי התמ תמא 38 - מהם סוגי התמ"א הקיימים?

במסגרת תמא 38 ניתן לקבל היתרי בנייה לחיזוק מבנים וכן מאפשרת התוכנית תוספות בנייה, תוך קבלת הקלות מס ופטורים משמעותיים, כדי ליצור תמריץ לחיזוק

תמא 38 - ביצוע על ידי יזם חיצוני תמא 38 - ביצוע על ידי יזם חיצוני

המדינה יזמה תכנית חשובה הנקראת תמא 38 ובעזרתה ניתן ליהנות מבניין משותף יציב יותר וכזה הנראה הרבה יותר טוב מכפי שנראה לפני העבודות הקשורות בתכנית.

חידושים בתחום פינוי בינוי חידושים בתחום פינוי בינוי

בשנים האחרונות בוצעו פרויקטים של פינוי בינוי בכל רחבי הארץ, אך לדעת רבים לא מספיק. פרויקטים אלה מיטיבים בדרך כלל עם אוכלוסיות חלשות יותר ויש אף הטוענים שהם משמשים ככלי חברתי לצמצום פערים. להלן הסבר מפורט בנושא.