ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

דוד שמש - על גג הבית המשותף

דוד שמש - על גג הבית המשותף חוקים שונים במדינת ישראל נועדו להגן על זכויותיו של דייר בבניין משותף, ובכל הקשור לנושא של דודי שמש הרי שגם כאן יכול להיעזר כל דייר ישראלי בחוק בכדי לדעת האם וכיצד מותר לו להתקין דוד שכזה על גג הבניין.

מה אומר החוק

חוקים שונים במדינת ישראל נועדו להגן על זכויותיו של דייר בבניין משותף, ובכל הקשור לנושא של דודי שמש הרי שגם כאן יכול להיעזר כל דייר ישראלי בחוק בכדי לדעת האם וכיצד מותר לו להתקין דוד שכזה על גג הבניין. החיים בבניין משותף חייבים להציג הרמוניה ושיתוף מסוימים אחרת הבלגאן ישליט טרור בבניין.

חשוב לדעת כי בטרם מתקינים דודי שמש צריך לקבל תעודה חתומה מאת המהנדס של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, מאחר וזו קובעת את מספר הדוודים שמותר להתקין בגג של בניין משותף לאחר התייחסות למקום הפנוי. בגגות שבהם מספיק מקום יכול הדייר להתקין דוד גם אם דיירים אחרים לא הסכימו לכך.

 

דוד שמש - על גג הבית המשותף

התקנת דוד שמש - לבחור מתקין מנוסה ואיכותי

מי שעמד פעם ליד דוד שמש יודע כי מדובר בגוף לא קטן שיכול להכיל גם 150 ליטרים ולהיות בולט מאוד בנוף. בכדי להיות בטוחים שאותו דוד שבחרתם אכן מותקן בצורה שאינה בולטת או מפריעה, ובצורה המאפשרת את קליטת קרני השמש ואת העברת המים החמים אל הבית, יש צורך במתקין מקצועי ומנוסה.

כמעט כמו בכל תחום הרי שגם בתחום של דודי שמש אנו יכולים לראות בעלי מקצוע טובים יותר וטובים פחות. אלו המנוסים בהתקנות גם בבתי קרקע וגם בבתים משותפים יכולים לבחון לעומק את מצב הגג ולדעת כיצד לגשת לעבודה בצורה בטוחה ונכונה ולבצע התקנה מהירה שתנצל את יכולת העבודה של הדוד בשלמות.

התקנת דוד שמש - שילוב בין מוצר איכותי לשירות איכותי

חשוב לזכור כי התקנה של דוד היא שילוב בין רכישתו והתקנתו גם יחד. הרי מה שקורה בפועל הוא שאנו בוחרים את המתקין, אך הוא זה שגם מוכר לנו את הדוד המתאים ולכן יש חשיבות רבה לבדיקת כל ההצעה שמציע לכם בעל מקצוע מסוים, בכדי לראות האם גם שם המותג שהוא משווק הוא איכותי בצורה מספקת.

התקנה איכותית של דודי שמש שאינם ברמה גבוהה יכולה להיות חצי עבודה ובסופה ייראה הדייר כי אין הוא יכול ליהנות מהם בצורה מלאה, כשגם אורך חייו של הדוד הפשוט לא יהיה משמעותי דיו. כיום יש דוודים העשויים מחומרים מתקדמים המציעים בידוד וחוזק רב, כך שיחד עם מתקין איכותי הם מהווים רכישה מעולה.

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף