ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

שרותי הדברה וריסוס בבית המשותף

שרותי הדברה וריסוס בבית המשותף גם אם ביצוע הדברה בבית משותף דומה להדברה בדירה, לא נשכח שהדברת בבית המשותף כוללת חלקים חיצוניים לבניין שצריך לדעת מהם וכיצד לטפל בהם.

נזק לטווח קצר: שירותי הדברת מזיקים בבתים משותפים

בתים משותפים עלולים להוות קרקע פורייה להתפתחות של מזיקים למיניהם. הסיבה לכך היא לא רק העובדה שברוב המכריע של המקרים, אנשים נוהגים לשמור על הניקיון בביתם יותר מאשר בסביבתם החיצונית, אלא גם העובדה שבתים משותפים כוללים שטחים כמו מדשאות וצמחים, שמושכים אליהם מזיקים באופן טבעי.

בבתים משותפים, במיוחד כאלה שלא נבנו אתמול, יש גם לא מעט נזקים שנוצרו במהלך השנים דוגמת סדקים ופתחים. אם אלו נותרים לא אטומים, עשויים מושבת נמלים נאה במקרה הטוב או עכברושים וג'וקים במקרה הפחות אופטימי.

הדברת מזיקים, הדברת עכברים בבית משותף

הדברת עכברים בבית משותף

שירותי הדברה - איזו הדברת מזיקים עדיפה

כל אלה מחייבים הדברת מזיקים בבתים משותפים לפחות אחת לשנה. הריסוס בבתים משותפים צריך להתבצע בתיאום עם דיירי הבניין, אבל בימינו - כאשר קיימות שיטות של הדברת מזיקים ירוקה והדברה אורגנית – אין כבר צורך לפנותם מהבניין. עם זאת מובן שבעת ריסוס מומלץ להרחיק ילדים ותינוקות מהבית. 

הדבר החשוב ביותר בביצוע הדברת מזיקים בבתים משותפים הוא שהריסוס יהיה אפקטיבי לאורך זמן ולא יפגע בסביבה או באנשים. אם יש ילדים וחולים כרוניים בבניין מומלץ מאוד לבחור בחברה המתמחה בהדברה ירוקה, שאנשיה יוכלו לבחור בריסוס המתאים עבור הבניין.

שרותי הדברה - טיפים לבחירת מדביר

ניתן למצוא היום מאות חברות המעניקות שירותי הדברה לבתים משותפים, כמו לבתים פרטיים. לא פעם, עשויות חברות הדברת מזיקים לגבות מחיר גבוה יותר מוועדי בית, משום שזהו כסף השייך ל"כלל", שאינו מגיע מאדם אחד. לכן, מומלץ לבקש הצעות מחיר מכמה מדבירים מוכרים ובעלי רישיון של משרד הבריאות – ורק אז לבחור בהצעה שנראית כהוגנת והרצינית ביותר.

גורם חשוב נוסף בבחירת מדביר לבית משותף הוא האחריות. רוב המדבירים מעניקים אחריות לשנה. מומלץ לוודא מה כוללת האחריות ולבקש מסמל בכתב המאשר את ההתחייבות של בעל העסק. כמו כן, מומלץ להיעזר בחברת ההדברה לא רק בנוגע לריסוס הנוכחי, אלא גם במתן פתרונות לטווח הארוך.

חשוב כמובן שהריסוס יכלול לא רק את חדר המדרגות, אלא גם את הגינה, חדרי השירותים השונים בבניין ואת החניה. אם יש צורך, מומלץ לא להתפשר ולהיעזר במדביר גם לאיטום סדקים ופתחים באזורים החיצוניים של המבנה, כדי שהפתרון המניעתי אכן יהיה ארוך טווח.
 

עוד באותו הנושא


הדברת עכברים בבית משותף הדברת עכברים בבית משותף

בין אי נעימות למפגע תברואתי - "מוישה, יש עכבר בבית", את הצעקה הזאת (גם אם לבעל לא קוראים באמת מוישה), ניתן לשמוע ברגע שאחד המכרסמים הידוע ביותר בעולם מתרוצץ לו בזריזות בביתכם

הדברת נמלים בבית המשותף הדברת נמלים בבית המשותף

הדברה היא עניין חשוב מאוד, ולא משנה אם אנו נזקקים לה במקרים מיוחדים או כמהלך תקופתי.