ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

הדברת עכברים בבית משותף

הדברת עכברים בבית משותף בין אי נעימות למפגע תברואתי - "מוישה, יש עכבר בבית", את הצעקה הזאת (גם אם לבעל לא קוראים באמת מוישה), ניתן לשמוע ברגע שאחד המכרסמים הידוע ביותר בעולם מתרוצץ לו בזריזות בביתכם

גם מי שרואה עכבר במקום העבודה או במחסן שלו אינו יכול להסתיר את שאט נפשו מכך שיצור קטנטן ומזהם זה מסתובב במקום שבו ההיגיינה חשובה.

הדברת עכברים היא מהלך חשוב שבו תוכלו לראות כיצד נפטרים ממזיק מכרסם זה בצורה שיטתית ומסלקים אותו מחייכם. חשוב לדעת כי יש לעשות את ההבדלה בין עכברים לחולדות מאחר ובין הדברת עכברים להדברה של חולדות יש שוני רב, ומדביר מקצועי המגיע לטפל בסוג של מזיק חייב לדעת באיזה בע"ח מדובר.

הדברת עכברים

מוצאים את מקור הבעיה

הבניין המשותף הוא מבוך בלתי נגמר עבור עכברי הרחוב שמעוניינים לאכול ולהסתתר מפני בני האדם, ולכן יש צורך בחיפוש נרחב בכדי לנסות ולאתר את מקור הבעיה. מעבר לצורך להדביר את העכברים המסתובבים להם בשטח הבניין הרי שיש צורך לאתר את מקורות המים שמהם הם שותים ואת המקום שבו "הקימו את ביתם".

הדברת  עכברים איכותית היא חיפוש אחר מקום מושבם המרכזי תוך כדי בדיקת שיירים, חלקי מזון, צואה, וכל דב אחר שמשאיר אחרי עכבר במנוסה. לעתים זיהוי מקורות המים אינו פותר את הבעיה לחלוטין מאחר ועכברים יכולים להתקיים זמן רב רק מאכילת גרגרים כך שרק לעתים רחוקות הם יגיעו למקור המים לשתות.

ניתן גם להימנע מרעלים

כידוע מהעבר, רעלים הם שיטה טובה להדביר כל מזיק, אך רעלים הם דבר שיכול להזיק גם לבני האדם שגרים בבניין המשותף ולכן יש למצוא את השיטה הטובה ביותר להדברה אך להימנע מסיכונים מיותרים. מדביר מקצועי המציע שירות של הדברת עכברים הינו בעל אפשרויות רבות ליצירת הדברה מוכחת ואיכותית.

בין אם מדובר בתוך הבתים עצמים ובין אם מדובר בשטחים מסוימים בתוככי הבניין המשותף הרי שניתן לראות כיצד ההדברה מבוצעת ללא כימיקלים וללא רעלים אלא בעזרת מלכודות הבטוחות לבני האדם. המדביר יכול להביא איתו מלכודות שונות (כמו כלובים או מלכודות דבק), לפזרם במקומות הנכונים ולהגיע לתוצאות מעולות.

עוד באותו הנושא


שרותי הדברה שרותי הדברה

גם אם ביצוע הדברה בבית משותף דומה להדברה בדירה, לא נשכח שהדברת בבית המשותף כוללת חלקים חיצוניים לבניין שצריך לדעת מהם וכיצד לטפל בהם.

הדברת נמלים בבית המשותף הדברת נמלים בבית המשותף

הדברה היא עניין חשוב מאוד, ולא משנה אם אנו נזקקים לה במקרים מיוחדים או כמהלך תקופתי.