ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

חימום מים מרכזי

חימום מים מרכזי חימום מים מרכזי בבניין המשותף פותר הרבה מאוד בעיות והוא יעיל ונוח. כדי לשמור על איכות החימום המרכזי שעובר בצנרת לכל דיירי הבניין חייבים לדאוג לתחזוקת מערכת החימום, על חשיבות פעולות התחזוק והשימור בהמשך

מערכת חימום מים מרכזית לבניין

נוחה ומבטיחה לכם מים חמים ללא בעיות של מערכת סולרית בבניין  ודוודים בדירות הפרטיות. אתם קשורים יחד עם כל הדיירים בבניין במערכת חימום מים מרכזית הדואגת לחימום מרכזי לכולם. צינורות ומשאבות מווסתים את זרימת המים החמים לכל הדיירים בבניין.

מערכת חימום מים מרכזית

יכולה להיות על סולר גז או על חשמל. בכל מקרה נדרשות פעולות לטיפול ותחזוקת המערכת. מערכת חימום מים מרכזית שמבוססת על סולר נפוצה במיוחד. בחדר הסקה מיוחד או במיכל קבור באדמה מצויים מאגרי דלק שאחראיים לחימום המים. ברור שאין להזניח את מיכלי הדלק שאמורים להישאר נקיים ומאווררים. כל מרכיבי מערכת חימום מים מרכזית עלולים להשתבש כתוצאה מהזנחה וחוסר טיפול שוטף והטיפול במערכת זו היא חלק מתחזוקת הבניין. מה קורה כשבתחתית מיכלי הדלק יש מרבצים של משקעים? זה בוודאי עלול לגרום לסתימות בצנרת. היעילות של המערכת כולה יכולה להשתבש כתוצאה מחוסר טיפול.

מבער שאמור להדליק את הדלק, לצורך חימום המים המרכזי, חייב לעבור גם הוא טיפול תקופתי כדי להבטיח את איכות הבעירה. פעולות תחזוק ושימור כדאיות גם מבחינה כספית. תחזוקה שוטפת מבטיחה לכם יעילות ניצול גדולה יותר של הדלק. כל טיפולי הניקיון והתחזוק ימנעו בעירה מיותרת של סולר ויבטיחו בעירה יעילה.

מערכת חימום מים מרכזית מורכבת מאד ויש לדאוג לניקיונה ולאוורורה. כדאי מאוד לדאוג לניקיון הארובה כדי למנוע חדירת ציפורים וכן יש לדאוג לניקיון המים במיכלים כדי להבטיח שלא תצטבר אבנית שתקשה על פעילות המערכת. 

חימום מים מרכזי

חימום מים מרכזי- חשוב להקפיד

על אוורור חדר ההסקה כדי לאפשר למבער לקבל אוויר נקי. בכלל, יש לדאוג שהחדר נקי ושסביבת המיכלים, האחראיים למערכת חימום המים המרכזית, היא נקייה. חשוב להקפיד שלא יהיו שום חומרים שעלולים להתלקח כתוצאה מהקרבה לדלק.

מערכת חימום מים מרכזית, דורשת פיקוח, השגחה וטיפול שוטף כדי ליהנות באופן המיטבי מאיכות המערכת. וועד הבניין או החברה המנהלת חייבים לדאוג לטיפול הזה לטובת הבניין המשותף.

מה קורה כשאחד הדיירים בבניין מעוניין להתנתק מהמערכת ואינו מעוניין במערכת חימום מים מרכזית? מכיוון שכל הדיירים קשורים יחד במערכת חימום אחת, ניתוק של אחד הדיירים עלול לפגוע במערכת, במתקנים ובצינורות ולכן חייב להיות מעורב גורם מוסמך בכל ההליך של הניתוק.

בעל דירה שמעוניין להתנתק מחימום המים המרכזי, חייב למסור לוועד הבית הודעה 15 ימים לפחות לפני ביצוע ההתנתקות. לאחר קבלת ההודעה, וועד הבית צריך להזמין בודק מוסמך מטעם האגף לשימור אנרגיה במשרד התשתיות. אותו גורם מוסמך יבצע את הבדיקה במערכת של החימום המים המרכזי, לפני ההתנתקות וימסור לוועד הבית את ממצאי הבדיקה. הבודק הוא זה שקובע איך תבוצע ההתנתקות מהמערכת ומהם השינויים הדרושים בה כדי שלא תיפגע כתוצאה הניתוק.

בעל הדירה המתנתק הוא זה שצריך לשאת בתשלום בגין עלות השינויים הנדרשים במערכת כולה וכן עבור תחזוקת המערכת בלבד.

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

פרטים נוספים ניתן למצוא כאן: http://www.kehilot.co.il/ArticleDetails.asp?ArticleID=129

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף