ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

ליקויי בניה ברכוש המשותף

ליקויי בניה ברכוש המשותף נכנסתם לבניין חדש? גם בבניין חדש ואולי במיוחד בגלל שהוא בניין חדש ייתכנו ליקויי בניה שהקבלן השאיר. ישנן חברות שמתמחות בביקורת מבנים, הן מספקות חוות דעת חד משמעית שהקבלן לא יכול להתעלם ממנה וחייב לתקן את הליקויים.

ליקויי בניה ברכוש המשותף: אל תסתכלו בקנקן...

אף אחד מאתנו לא רוצה להגיע למצב שבו בניין משותף הנראה מצוין בכל מה שקשור לחיצוניותו, הוא בסופו של דבר כזה שמראהו החיצוני מטעה ומתחת לפני השטח מחכות לא מעט הפתעות מרגיזות ומאוד לא נעימות. הפתגם "אל תסכלו בקנקן אלא במה שיש בו" מתאים בצורה מושלמת לחיפוש אחר ליקויי בניה.

ליקויי בניה ברכוש משותף יכולים להכניס את דיירי הבניין לטלטלה לא קטנה, הן מבחינת ההרגשה והן מבחינת העמידה במצב שבו יש להוציא כסף רב בכדי לתקן מפגעים שלעתים גם מסכנים את המשפחות הגרות בבניין. בכדי להימנע ממצב שכזה יש להימנע מהתלהבות אחרי המראה הראשוני ולהתחיל לבדוק לעומק.

ליקויי בניה

בוחנים ליקויי בניה ברכוש המשותף

כולנו יודעים כי ליקויים שונים בבית המשותף יכולים להפחית מערכן של הדירות הנמכרות בו. מי שחושב כי כל בניין שקיבל טופס 4 והיתרי בנייה הוא בניין שהכול בסדר בו, כדאי שיחשוב שוב מאחר ולא תמיד הדבר הוא כך. אישורים הם דבר חשוב אך בדיקת כל חלק ושטח בבניין היא זו שיכולה להניח את דעתכם.

הרכוש המשותף בבניינים כולל את חדר המדרגות, הלובי, החניון, חדרי שירות כמו חדר אשפה ומערכות מכאניות שונות, וכיו'. הבדיקה חייבת להיות אטית וזהירה ואם מישהו אינו מבין לעומק בתחום מסוים כדאי שיביא בעל מקצוע או חברה המתמחה בתחום של בדיקת ליקויי בניה בכדי להסיר דאגה מלבו לחלוטין.

ליקויי בניה ברכוש המשותף - חלקו של ועד הבית

בכל בניין רציני יש ועד בית שנבחר לבצע משימות שונות ולדאוג לדיירי הבניין תמורת הסכום החודשי שהם משלמים. ההתמודדות החשובה הראשונה של ועד בית בבניין משותף חדש היא זו המגיעה בעת הצורך לבדוק את הבניין בצורה מעמיקה וקפדנית. למרבה הצער בלא מעט פעמים מתגלים ליקויי בניה די משמעותיים.

הבדיקה חייבת לכלול אלמנטים חשובים כמו רטיבויות שאין העין רואה אותן, סדקים קטנטנים שעתידים להתרחב, רמות הבידוד במקומות "אסטרטגיים", איכות עבודות הריצוף, ועוד דברים רבים וחשובים מאוד. היעזרות בחברת מקצועית בתחום זה יכולה לעשות את ההבדל בין בניין נוח למגורים לבין סיוט מתמשך.

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף