ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

מהנדס מעליות

מהנדס מעליות בנוסף לתחזוקה השוטפת של חברות המעליות, על מהנדס המעליות החובה לבצע בדיקה הנדסית של המעלית אחת לשלושה חודשים. תוצאות הבדיקה מועברות לועד הבית ולחברת המעליות לשם יישומה.

המעלית בבית המשותף זקוקה להתייחסות רצינית ביותר
מעלית היא חלק חשוב מאוד בבנין משותף של 4 קומות ויותר ולכן עלינו להעניק לה את מלוא תשומת הלב. בהתאם לחוק (בנוסף לאחזקת המעלית באופן שוטף) הרי שמעלית יש לבדוק פעמיים בשנה על ידי מהנדס מעליות המוסמך לכך, אך חשוב לזכור כי מעבר למה שחוק הקובע הרי שמעלית היא גוף שלמרות גודלו הוא גם חשוף לתקלות ברמות שונות.

מהנדס מעליות

במקרים שבהם לא מתחזקים את המעלית בצורה הנדרשת ולא מעניקים לה את ההתייחסות החשובה כל כך ניתן לראות כיצד היא הופכת ליעילה פחות ופחות ואף יכולה לסכן את המשתמשים בה. בסופו של דבר מגיע הצורך להחליף מעלית שכבר הפכה לחורקת ולמסוכנת ואז עומדים הדיירים בפני הוצאה מאוד לא מבוטלת.

בין שימוש אינטנסיבי לבלאי טבעי
לרובנו נראית המעלית כמו יחידה חזקה ועמידה שיכולה לספק לנו שירות טוב בכל פעם שנקרא לה. אך אנו שוכחים כי מעלית היא לא רק מבנה מתכתי חזק וכבד אלא שהיא מגובה במערכות שונות שחלקן אף עדינות ביותר. שימוש אינטנסיבי במעליות יכול להביא לכך שתידרשנה בדיקות רבות של מהנדס מעליות איכותי.

בדיקותיו של מהנדס מעליות יהיו כאלו שיכללו את כל מערכות המעלית בכדי לקבל את המידע המדויק ביותר בקשר למצבה העדכני. גם מעליות שבהן לא נעשה שימוש כל כך אינטנסיבי חשופות כמו כל דבר בעולמנו לאותות הזמן כך שהן יכולות לסבול מבלאי טבעי שיכול לסכן את הנוסעים במידה ולא נעשות בדיקות.

מזמינים את המהנדס 
אז כיצד יכול לסייע לנו מהנדס מעליות ולהרגיע אותנו שאנו יכולים לסמוך על פעילותה השוטפת והאמינה של מעלית הבניין המשותף שלנו. בדיקתו של המהנדס כוללת את עמידתה של המעלית ושל התקנתה בתקנות ובתקנים שקבעה המדינה בכדי לדעת האם לא בוצעו חריגות וסטיות ממה שנדרש בחוק.

המהנדס נכנס לעובי הקורה ובודק תקלות, בלאי, ואף מבצע גירוז, ניקוי, שימון, וכיוון מערכות הבטיחות והציוד השונה. המהנדס גם בודק את השירות שהבניין המשותף מקבל מחברת מעליות שאיתה הבניין עובד בכדי לראות האם הסכם ההתקשרות איתה הוא הוגן והאם הם מבצעים את עבודתם בזמן ועל הצד הטוב ביותר.

עוד באותו הנושא


ביטוח מעלית ביטוח מעלית

ביטוח מעלית אמור לספק לועד הבית ולדיירים ביטוח על חלקי המעלית המתבלים עם השנים ויש להחליפם.

התקנת מעלית התקנת מעלית

התקנת מעליות בבניין קיים היא סלע מחלוקת רציני בדיון הנוגע לבתים משותפים. קיים חוק ברור בנושא, אך עדיין התקנת מעלית בבניין קיים היא שורשם של דיונים רבים, מחלוקות ואף סכסוכים קשים בין בעלי דירות בבתים משותפים