ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

מיגון ושמירה

מיגון ושמירה בשנים האחרונות נבנים כמעט ללא הפסק בניינים ומגדלים רבי קומות בנפרד או כשכונות. מאידך, גם נושא הפריצות לבתים, הפריצות לרכב בחניונים התת קומתיים גובר והולך. בכתבה זו נשתדל להציג בפניכם את מגוון האפשרויות להגנה על ביתכם.

מיגון ושמירה בבנייני מגורים - שמירה פיזית

בחלק ניכר מהבניינים או המגדלים למיניהם הקבלן כבר הכין מקום מראש לשומר – או קונסיירג' כפי שהוא נקרא במקומות שונים בעולם. תפקיד השומר בעיקרו הוא לשבת במקום המיועד לו בלובי ולהשגיח על הנכנסים והיוצאים. בחלק מהמגדלים תפקידו גם לוודא שבעל הדירה אכן מצפה למבקר שהגיע אליו. במקרים אחרים תפקידו הוא גם לסייר מספר פעמים בלילה בחניון התת-קרקעי. השומר הוא בדרך כלל שכיר של אחת מחברות האבטחה.

הגנת בנייני מגורים - מצלמות הקפיות מסביב לבניין

מצלמות שכאלו מוצבות בכל ארבעת פינות הבניין ובחניון ומחוברות למסך מרכזי בעמדת השומר ו/או למוקד אבטחה. ישנן מצלמות מסוגים שונים בעלות רזולוציה שונה וההחלטה על סוג המצלמה צריכה להלקח בשיתוף בעל מקצוע בתחום זה. לא תמיד המצלמות היקרות הן הנכונות וכנ"ל המצלמות הזולות.

מיגון ושמירה

מיגון ושמירה בבנייני מגורים - שער לחניון בית משותף

ישנם שני סוגים עיקריים לשערים. מוט עולה ויורד או שער הנפתח לשני הצדדים. פתיחת השער נעשית באמצעות שלט רחוק המסופק לבעל הרכב.

אינטרקום ומצלמה בדלת הכניסה ללובי

כמעט בכל בניין קיים כיום אינטרקום. אינטרקום משוכלל יותר הוא זה שבנוסף הוא מגובה במצלמה. עינית המצלמה מותקנת בדלת הכניסה ויחידת האינטרקום בדירה כוללת מסך המזהה את המתקשר. זו אחת השיטות הטובות ביותר לוודא מי המבקרים ולא לאפשר לגורם זר להכנס לבניין.

אבטחה היקפית

כאשר מדובר במספר בניינים רבי קומות באיזור אחד ניתן לקבל שירותי שמירה מאחת מחברות השמירה. סייר חברת האבטחה (יש המון חיילים משוחררים שעובדים בסוג עבודה זה) מסייר באיזור מספר פעמים במשך הלילה ותפקידו לאתר ולהתריע על אירוע חריג. על מנת לברור את החברה המתאימה חשוב לקבל עליה המלצות מבניינים אחרים או משרדים שאיתם היא בקשר עיסקי. לא תמיד כדאי לקחת את החברה הזולה ביותר. מאחר ואין בחיים מתנות חינם ברור שחברה שתסתפק בשולי רווח מינימליים בהכרח לא תוכל לספק את השירותים באופן מלא אחרת תפשוט רגל. נוכחנו לאחרונה בחברת אבטחה שהיתה בין הגדולות במשק שעקב התחרות עבדה בשולי רווח מינימלי ולבסוף פשטה את הרגל. אבטחה מסוג זה אינה זולה וכדאי לוודא שהחברה שאיתה אתם יוצרים קשר היא חברה יציבה כלכלית. 

המרכז הישראלי למיגון - חברה אמינה המספקת שרותי מולטילוק, דלתות, מנעולנים מקצועיים לבית ולבניין.

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף