ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

מנקה מדרגות או חברה לניקיון חדרי מדרגות?

מנקה מדרגות או חברה לניקיון חדרי מדרגות? ניקיון חדר המדרגות הוא לא מובן מאליו. לפעמים נדמה לנו שחדר המדרגות תמיד נקי ואין מאחורי הניקיון הזה שום מאמץ או מחשבה. אז זהו – שיש. מה היתרונות במנקה יחיד? מה היתרונות בחברה שמציעה שירותי ניקיון חדר מדרגות? האם אנחנו צריכים לשלם מסים למנקה המדרגות שלנו? ומה לעזאזל אנחנו עושים כשהוא חולה?

אצלנו בבניין זה קורה בכל שישי בצהריים – אנחנו חוזרים מהקניות אל בניין אחר מזה שיצאנו ממנו לפני כמה שעות. כבר מהכניסה מריחים ריח נעים וטוב של חומר ניקוי מבושם, ובחדר המדרגות אפשר ממש לראות את ההשתקפות של המנורות על המדרגות. מנקה המדרגות היה כאן היום.

ניקיון חדר מדרגות הוא לא עבודה פשוטה ולא עבודה נוחה. מדובר בעבודה פיזית שכוללת עלייה וירידה רבות בין הקומות, בחלק גדול מן הזמן עם דליים כבדים מלאים במים. זו גם עבודה שיש בה סיכון לא קטן – ניקיון חדרי מדרגות כרוך בעבודה רבה עם מים וחומרי ניקוי מחליקים על מדרגות ויש בכך פוטנציאל רב לגרום לתאונות עבודה מסוכנות.


מנקה מדרגות פרטי מול חברת ניקיון

למרות שלא מדובר בעבודה פשוטה או קלה, יש הרבה היצע בתחום ניקיון חדר המדרגות, משום שלרוב זוהי עבודה מכניסה יחסית. לוועד בית אשר מבקש לדאוג לחדר ניקיון המדרגות יש שתי אפשרויות – לקחת מנקה מדרגות פרטי או חברה לניקיון חדרי מדרגות. לכל אחת מהאפשרויות כמובן יש יתרונות וחסרונות.

העלויות משתנות בין השכרת שירותיה של חברה לניקיון חדרי מדרגות לבין לקיחת מנקה מדרגות פרטי. ייתכן שבמבט ראשון ייראה כי לקיחת מנקה מדרגות פרטי תהיה זולה יותר, אך יש כמה דברים שכדאי לזכור –
האחד, קשור למיסים. מנקה מדרגות פרטי בדרך כלל עובד ללא קבלות וללא תשלום ביטוח לאומי מצדו. לצערנו רוב וועדי הבתים גם לא דואגים לשלם למנקה המדרגות שלהם ביטוח לאומי. הבעיה היא (מעבר לעבירה החמורה מבחינה חוקית, כמובן) שכאמור מדובר בעבודה עם רמת סיכון די גבוהה ויכול להיגרם נזק מאוד גדול במידה וחלילה תהיה למנקה המדרגות שלכם תאונת עבודה. לעומת זאת, חברה לניקיון חדרי מדרגות פועלת באופן מסודר בדרך כלל ומשלמת לעובדיה ביטוח לאומי כך שאתם מכוסים.

מנקה מדרגות

דבר שני קשור להיכרות עם מנקה המדרגות. אם יש לכם מנקה מדרגות פרטי, לרוב הוא מישהו שעובד אצלכם מספר שנים, וכמעט כולם בבניין כבר מכירים אותו, ישנה איזושהי היכרות אישית וזה נחמד ונעים יותר במובן מסוים. בחברת ניקיון חדרי מדרגות ייתכן ותיתקלו כל שבוע במנקה מדרגות חדש אשר את פרצופו אינכם מכירים. זה נשמע אולי כמו פרט שולי, אבל יש לזה יתרונות כי בכל זאת נמצא במשך כמה שעות בבניין שלכם אדם שאינכם מכירים.

דבר שלישי שמדגיש את ההבדלים בין חברה לניקיון חדרי מדרגות לבין מנקה מדרגות פרטי הוא הזמינות, וכאן דווקא ישנו יתרון כלשהו לחברת הניקיון. כאשר מנקה המדרגות הפרטי שלכם מודיע שהוא חולה, אתם בבעיה. ואם הוא חולה השבוע ובשבוע הבא הוא נוסע לשבועיים – אתם בבעיה יותר גדולה. אצל חברת ניקיון זה לא יקרה – הם מתחייבים לספק את השירות והם יספקו אותו על ידי מנקה מדרגות אחר במידה ומנקה המדרגות שאמור היה להגיע אליכם לא יכול להגיע לעבודה.

אז במה כדאי לבחור מנקה מדרגות או חברת ניקיון?

תלוי מה חשוב לכם יותר – ההיכרות האישית או הזמינות? תלוי גם עד כמה אתם אנשים מסודרים ושומרי חוק – האם תשלמו עבור מנקה המדרגות שלכם ביטוח לאומי? היתרונות של אפשרות אחת הן כרגיל החסרונות של האפשרות השנייה, ובסופו של דבר כל ועד בית עם או בלי שיתוף דיירי הבניין האחרים מחליטים מה טוב להם יותר. בכל אופן חשוב לקחת בחשבון את הדברים המאוד חשובים כמו תשלומי מסים ועבודה כחוק כאשר מדובר בניקיון חדרי מדרגות – עבור המנקה ועבורכם.

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף