ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

מערכות אינטרקום

מערכות אינטרקום כל מה שצריך לדעת על מערכות אינטרקום לבניינים משותפים.

העלייה המתמדת ברמת החיים מחד, והעלייה ברמת הפשיעה וכמותה מאידך, הביאו לשגשוג גדול בתחום של מערכות אינטרקום. הפיקוח והבקרה על היוצאים והנכנסים הפך לצורך בר-קיימא של כל עסק וכל בניין מגורים, ומגוון האפשרויות הוא גדול, כשלכל דלת השימוש האופטימלי שלה. מומחי חברת פאר אנפון, החברה המובילה בענף האינטרקום בשוק הישראלי והיבואנית הבלעדית של מערכות אינטרקום מתוצרות TAU האיטלקית, מסבירים כיצד לבצע בחירה נכונה של מערכת האינטרקום לבניין שלכם.

מה מערכות אינטרקום צריכה לעשות?

כאשר אתם רוצים להתקין מערכות אינטרקום בבניין כלשהו, עליכם להגדיר היטב את הצרכים שלכם ואת דרישותיכם הקשורות לתפקודה. מערכת אינטרקום צריכה, בראש ובראשונה, להגביל את הכניסה לבניין ולאפשר פיקוח על היוצאים והנכנסים, אך שאר הדרישות נגזרות מהגדרת הצרכים הספיציפים שלכם - אם הדלת ממוקמת בחוץ, עליה להיות גם חזקה, יציבה ועמידה בפני תנאי מזג אוויר משתנים ומפני מעשי חבלה שונים. בכדי שתוכלו לפתוח את הדלת רק לאנשים שתרצו, על הדלת לכלול מנגנון כלשהו לזיהוי המשתמש - מערכת קולית בלבד או מערכת הכוללת גם תמונה. אם מדובר בדלת במפעל, נאמר, ואינכם רוצים לאפשר כניסה עצמאית מבחוץ, מספיק לחצן קריאה, אך אם אתם רוצים לאפשר גם כניסה עצמאית יש צורך להתקין מערכת שתאפשר זאת, כמו לוח להקשת קוד, כרטיס מגנטי, מנעול פשוט או זיהוי ביומטרי.

שימו לב לעלות

ככל שמערכות האינטרקום מורכבות יותר, כך המחיר גבוה יותר. בבית פרטי או בניין מגורים נחוצה מערכת אחרת, ובדרך כלל פשוטה יותר, מאשר במשרד עורכי דין גדול, לדוגמא. לא תמיד יש צורך לרכוש את המערכת המשוכללת ביותר, ולעיתים תגלו שמערכת פשוטה יחסית מספקת את צרכיכם באופן מוחלט. כדאי ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום, ולקבל הצעות מחיר שונות לפני ההתחייבות.

תמיד להעדיף איכות

מערכות אינטרקום, כאמור, תפקידן לסנן את הנכנסים ולהגן עליכם ועל רכושכם. בכל מערכת אינטרקום שלא תבחרו, יש להקפיד על איכות המערכת, ועצה זו נכונה לכל תחום. שימו לב לפרטים הקטנים  כמו איכות מערכת הקול. בחרו תמיד בחברה אמינה ומוכרת בתחום, המעניקה אחריות מלאה על המערכת. הצעות מחיר זולות במיוחד תמיד מעלות חשד לשרלטנות או למערכת אינטרקום באיכות ירודה. ודאו כי החברה מעסיקה אנשי מקצוע מנוסים וכי ההתקנה נעשית על ידי חשמלאי מוסמך.

תיהנו!

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף