ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

דודי שמש וקולטי שמש - מערכת סולארית

דודי שמש וקולטי שמש - מערכת סולארית כדי שתיהנו ממים חמים גם בחורף, המערכת הסולארית לחימום המים על גג הבניין חייבת להיות תקינה, נקייה ויעילה. לשם כך חובה לבצע לפחות בדיקה וניקוי פעם בשנה. על שמירת המערכת הסולרית בבניין, בהמשך המים החמים בבניין תלויים באיכות מערכת החימום הסולרית.

מערכת סולארית לחימום מים (קולטי שמש) מורכבת מאוד וכוללת מספר רכיבים. המרכיב המרכזי במערכת הוא הצנרת, הצינורות שמסחררים את המים בדוד של כל דירה, ולוח פיקוד השולט על משאבת סחרור המים. מערכת סולרית היא עניין מורכב והיא מיועדת להישאר איתכם, הדיירים בבניין, לטווח רחוק מאוד, 15 שנה או עד אפילו 20 שנה. שמירה על מערכת סולרית ותחזוקה נכונה שלה רק יטיב עם הדיירים בבניין, וזה אחד התפקידים של ועד הבית.

דודי שמש וקולטי שמש - מערכת סולארית

הפונקציונאליות של מערכת סולרית עלולה להישחק עם הזמן.

מה קורה שחול חודר לצנרת וחלודה פושטת על הצנרת? אלה מקרים לא נעימים, את ההשפעה של חדירת בוץ וחלודה אנחנו מרגישים באיכות המים שאנחנו מקבלים בבתים. אם יש בעיה במערכת הסולארית. גם אחרי פרק זמן נכבד של ציפייה למים חמים, המים לא ממש יהיו חמים, הטמפרטורה שלהם תהיה נמוכה בהרבה ממה שציפיתם. בעיות עם המים החמים תמיד מכעיסות ומרגיזות.

כשמתגלות בעיות עם חימום המים כלומר, עם מערכת סולרית, זה הזמן הנכון לבדוק את המערכת הסולארית ולבצע בה טיפול מקיף לניקיון הצנרת מחול וחלודה שהצטברו. מומלץ מאוד לזרז את הוועד לפעול באופן מיידי לטיפול במערכת סולרית. הנזק רק יכול לגדול ככל שממתינים. אפשר להימנע באופן מוחלט מהיתקלות לא נעימה בבעיות כאלו אם מתחזקים נכון ובאופן שוטף מערכת סולארית.

כדי לשמור על מערכת סולרית, שהיא כאמור בעלת פוטנציאל לשהות בבניין לטווח רחוק מאוד, רצוי לטפל בה באופן יסודי לפחות פעם בשנה. מתי אנחנו צפויים לגלות את הבעיות במערכת סולרית? מן הסתם בעיקר בחורף.  בחורף יש יותר חשיבות למים החמים ולטמפרטורה של המים. אם במקום מים חמים נקבל מים פושרים, זה יהיה הרבה יותר משמעותי מבחינתנו בחורף מאשר בקיץ. לכן רגע לפני החורף, זה תמיד זמן טוב לפנות לחברת אחזקת הבניינים או להזעיק איש מקצוע מוסמך כדי לטפל במערכת הסולרית בבניין.

פעולת תחזוק חשובה ששמורה לעונה החמה יותר היא שטיפה של  זכוכיות הקולטים. כדאי לבצע זאת פעם בחודש ולהסיר מהן את האבק שמצטבר. ניקוי זה ישפר את היכולת של הזכוכיות הקולטים לקלוט טוב יותר את  קרני השמש. אתם הדיירים תיהנו מאיכות גבוהה יותר של מים חמים.

ניקוי הצנרת לפני החורף צריך להיות פעולה מתוכננת וכמובן שבעזרת בעל מקצוע. זו פעולת ניקוי יותר מורכבת  מניקיון סטנדרטי בגלל מורכבות המערכת. השטיפה של כל הצנרת ופינוי מרבצי הלכלוך שמצטברים היא חשובה ואחרי שרואים את כל כמות הלכלוך שיוצא משם, מבינים עד כמה הניקוי הוא הכרחי לתפקודה של המערכת כולה.

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף