ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

משאבות לחץ מים קומתי או לכל הבניין

משאבות לחץ מים קומתי או לכל הבניין אם אתם נכנסים לבית חדש מומלץ לבדוק את לחץ המים בברזים. אם אתם בקומה גבוהה ולחץ המים גבוה, המשאבה עובדת כראוי. במידה ואין לכם עדיין משאבה, כל ההסברים בכתבה שלפניכם.

משאבות לחץ מים קומתית - כל מה שצריך לדעת

הכול על המשאבה הדואגת שגם בקומות למעלה, ייהנו ממים. בכתבה זו אנו מתייחסים לבנינים ישנים במקומות גבוהים או לבניינים רבי קומות.

מה היה קורה אם בבניין שלכם לא היתה משאבת לחץ מים?

סביר להניח שמי שגר בקומות הגבוהות של הבניין לא היה נהנה ממים בכלל. לחץ המים שמגיע אל הקומות הגבוהות היה כל כך נמוך שהוא בקושי היה יכול להספיק למשהו.

ללא משאבת לחץ מים בבניין אפילו מקלחת של כמה דקות היא פעולה בלתי אפשרית בקומה למעלה. לחץ המים שמגיע מהרשות המקומית, מספיק עד הקומה הרביעית בערך, וככל שעולים במעלה מדרג הקומות בבניין, הלחץ הולך ונחלש.

לחץ המים העירוני כבר לא מספיק לבניין בן חמש קומות ויותר ולכן משאבת לחץ מים היא הכרחית.

 

משאבת לחץ קומתי

אז מה עושה משאבת לחץ מים?

המים העוברים בצנרת העירונית הם בלחץ של כ 3 אטמוספרות, עד שיגיעו לקומה הרביעית זה יהיה כבר לחץ של 1.5 אטמוספירה, שהוא בהחלט נמוך. בהנחה שאתם גרים בבניין ישן בן ארבע קומות שמערכת הצינורות היא כבר ישנה ויש בה חלודה, מצב לחץ המים הוא חמור יותר והוא יהיה נמוך יותר מ-1.5 אטמוספרה. אפילו שטיפת פנים פשוטה לא יכולה להתבצע בלחץ כל כך נמוך. משאבת לחץ מים בבניין באות בדיוק לפתור בעיה זו של לחץ המים.

בבנינים רבי קומות הבעייה חמורה יותר. משאבת לחץ מים גורמת להגברת לחץ המים ומבטיחות זרימה של המים במהירות גבוהה יותר. משאבת לחץ מים דוחסת מים ישירות לברזים באמצעות צנרת הבניין הראשית ומשם ישירות לברזים. במקרים מסויימים ניתן להתקין משאבת לחץ מים בקומות שבהן קיימת בעיית לחץ מבלי לערב את הבניין. במקרה שכזה דיירי הקומה יכולים להתארגן ולהתקין משאבה אחת שתשמש את דיירי הקומה.

במקרה שכזה יש לקנות שעון חשמל ולחברו ללוח החשמל של אחד הדיירים ופעם בשנה להתחלק בעלות.

עלות צריכת החשמל של משאבת לחץ מים קומתית היא כ 300 ₪ לשנה בלבד.

ישנן מספר סוגי משאבות.

עלות משאבה קומתית היא כ 2500 ₪ כולל התקנה וחשוב לקנות משאבה שקטה שלא תפריע לשכנים (הדגם הדני או הגרמני)

כמו כן ניתן להתקין שעון שבת מול המשאבה כך שניתן יהיה להפסיק את פעולתה בלילה ולהפעילה מחדש בבוקר.

בבניין משותף מוקצה למשאבת לחץ מים עבור כל הבניין חדר משאבות ובו לוח פיקוד. וועד הבית או חברת אחזקת מבנים חייבים לדאוג לתחזוקת המשאבות כדי לשמור על לחץ מים בצורה מדויקת והגברת לחץ המים. התחזוקה והבדיקה של המשאבה היא חשובה למניעת שחיקה של המערכות והבטחת תפקוד תקין.

במידה והנכם זקוקים למשאבת לחץ מים קומתית או לכל הבניין במוקד לדייר תוכלו לקבל מגוון הצעות בהתאם.

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף