ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

סיוד גגות

סיוד גגות סיוד גגות הוא פעולה חשובה שכדאי להקפיד עליה ולתחזק אותה מעת לעת, אך זוהי בעצם פעולה משלימה של זיפות הגגות, אשר נעשית לפניה והיא חשובה לא פחות. אז מה צריך לעשות, מתי ואיך?

לזפת, לסייד, לתחזק את הגג

סיוד גגות הוא פעולה חשובה שכדאי להקפיד עליה ולתחזק אותה מעת לעת, אך זוהי בעצם פעולה משלימה של זיפות הגגות, אשר נעשית לפניה והיא חשובה לא פחות. התבלבלתם? לא קרה כלום. נעשה עכשיו סדר:

1. זיפות גגות

זיפות גגות – זיפות גגות הוא למעשה הפעולה הראשונה מבין השתיים עליהן אנחנו מדברים. זיפות גגות בבתים משותפים, ובכלל, הוא פעולה אשר תורמת לאיטום ולבידוד של הבית. הפעולה של זיפות הגג אוטמת את הגג ומונעת חדירות של מים ועוד כל מיני אורחים לא רצויים אל הגג שלנו, אשר אנחנו רוצים לשמור עליו מוגן ומבודד ככל שניתן מן הסביבה.

הזפת, כמו שאנחנו יודעים היטב, כהה מאוד – שחורה. צבעים כהים, כמו שאנחנו יודעים היטב – סופחים אליהם חום וקולטים את קרני השמש. בנוסף, הזפת נמסה כאשר היא מתחממת, ויכולה להפוך נוזלית ולאבד את אפקט האטימה אשר לשמו זופת הגג של הבית המשותף שלנו.

סיוד גגות

אתם כבר מבינים לאן זה הולך – אל הפעולה השנייה שלנו, סיוד הגג:

2. סיוד גגות

את הגגות אנחנו מסיידים בדיוק בגלל שתי הסיבות האחרונות שציינו לגבי הזפת – החום והבידוד. סיוד גגות בצבע בהיר (לבן מן הסתם) גם עוזר לנו למנוע את החום שהיה מצטבר לו הייתה הזפת חשופה צבעים בהירים, כידוע, מחזירים את קרני השמש ושומרים לנו על טמפרטורה יותר הגיונית בבית, ואנחנו הישראלים יודעים עד כמה זה חשוב בארץ שלנו. כאשר הגג מסויד והחום לא מחלחל פנימה כל הבית או הבניין נשארים בטמפרטורה נמוכה יותר והמבנה לא אוגר חום רב מדי במהלך היום.

בנוסף, העובדה שאל הגג חודר חום בעוצמה נמוכה יותר מאשר לולא היה מסויד, הופכת את הסיכוי שהזפת תיזל לנמוך יותר וכך מעלה את היעילות של האיטום אשר רצינו להשיג בזיפות הגג.

סיוד גגות

אז עכשיו שוב - לזפת, לסייד, לתחזק את הגג

די מובן כעת מדוע חשוב גם לזפת וגם לסייד את הגג. חשוב לזכור שבעוד שזיפות הגג הוא פעולה שדורשת פחות תחזוק, סיוד הגג הוא פעולה שיש לתחזק מעת לעת. הצבע הלבן מתלכלך ומאבד את יעילותו בהחזרת קרני השמש, ובנוסף החומר עצמו עשוי להתקלף או להיפגע בשל היותו חשוף לפגעי מזג האוויר.

לכן, סיוד גגות הוא פעולה שיש לתחזק ולהשקיע בה ולא להזניח, הקפדה על סיוד הגג באופן קבוע תעזור לכם לשמור על הגג אטום ועל טמפרטורת הבית או הבניין מעט שפויה יותר, מה שטומן בחובו יתרון נוסף – הפחתה בצורך במיזוג אוויר וקירור.

ובקיצור, כל הסיבות להקפיד על זיפות וסיוד של הגג פרושות לפניכם, עכשיו עליכם רק לדאוג לכך וליהנות מהתוצאות.


 

עוד באותו הנושא


זיפות גגות זיפות גגות

הגגות בבתים המשותפים יכולים להיות מאוד בעיתיים בחורף. זיפות גגות בבית המשותף דווקא בקיץ יהווה הכנה מצויינת של לקראת החורף וימנע אי נעימות בעיקר מהשכנים שבקומה העליונה.

הלבנת גגות הלבנת גגות

הלבנת גגות הינה פעולה של צביעת הגג וציפויו בחומר לבן (יכול להיות סיד או חומר אקרילי) וזאת על מנת להחזיר את קרני השמש ועל ידי כך לגרום לירידת הטמפרטורה בתוך המבנה.

איך להחליט באיזה שיטה לבצע איטום גגות? איך להחליט באיזה שיטה לבצע איטום גגות?

מי לא מכיר את ה"תענוג" שמגיע עם הגשמים הגדולים, גג דולף. אז הגעתם למצב שאתם צריכים או רוצים לאטום את הגג. איך מחליטים באיזה שיטה או חומר להשתמש לאטום את הגג?