ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

קבלן שיפוצים לבניין

קבלן שיפוצים לבניין "שיעורי בית" לפני הזמנת קבלן שיפוצים לבניין. לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוצים לבניין חשוב שתבחנו מה ברצונכם לשפץ, לאחר מכן קבעו סדר עדיפויות לשיפוץ. חישבו, האם התקנת ריצוף חדש אקוטית יותר מאשר סיוד הבניין וכולי.

רבים מזמינים קבלן שיפוצים שיעריך את עבודות השיפוץ שיש לבצע בבניין.

קרוב לוודאי שגם אם קבלן זה הינו איש מקצוע רציני ועתיר נסיון הוא יצליח למצוא חלקים רבים בבניין  הזקוקים לשיפוץ, קחו לתשומת לבכם כי לא כל הצעה של קבלן שיפוצים חיונית לכם, שהרי הוא, בדיוק כמו כל איש מקצוע, מעוניין לבצע עבודה מקיפה שתשתלם לו, לכן "שיעורי הבית"הכרחיים.

קבלן שיפוצים

זכרו.  אתם הבוסים. דהיינו, אתם אלו שקובעים מה קריטי לכם לשפץ בבניין או בדירה ומהו התקציב שעליו החלטתם מראש לשיפוץ זה. העבודות שאותם מבצע קבלן שיפוצים לבניין הן: שבירת קירות, יציקת קירות גבס, החלפת ריצוף ועבודות מורכבות יותר כגון: שיפוץ תשתיות קיימות ועוד.

קבלן שיפוצים לבניין - הבחירה

התאחדות קבלני השיפוצים שהוקמה בישראל לפני כשמונה שנים לא במקרה קבעה כי כל קבלן שיפוצים חייב להחזיק בתעודה של קבלן שיפוצים מוסמך.

תעודה זו המוענקת לקבלנים לאחר בחינות הסמכה מטעם רשם הקבלנים, באה במטרה למנוע מקבלני שיפוצים  לפעול ללא רישיון.  

  • תעודה - דבר זה הינו הדבר הראשון שאותו אתם צריכים לוודא כאשר אתם מחליטים כי הנכם זקוקים לשירותיו המקצועיים של קבלן שיפוצים.
  • כל  מי שנזקק לשיפוץ הבניין או הדירה שלו מבין זאת ורוב קבלני הבניין הרצינים גם כן מודעים לעובדה זו, שהרי אין כל סיבה אחרת לפרש את העובדה שבחודש פברואר השנה, כ-600 קבלני שיפוצים נרשמו לבחינת ההסמכה.
  • סקר שוק - בחרו במספר קבלני שיפוצים לבניין וקבלו הצעות מחיר, ראיינו אותם והגיעו להחלטה.
  • תקשורת טובה - קחו בחשבון כי התקשורת ביניכם לבין קבלן השיפוצים חשובה, שכן הוא ילווה אתכם לתקופה ארוכה.
  • השוואת מחירים - בחנו מחירים ועשו השוואה בין הצעות המחיר. בחרו במחיר המתאים לתקציב שלכם ובהצעת המחיר הכוללת רק עבודות הרלוונטיות לביתכם.
  • ניסיון ותיק עבודות - אל לכם לוותר על שלב זה. היו מצבים בהם קבלן שיפוצים לבניין ידע כיצד להציג את עצמו בצורה מרשימה, אך עבודתו הייתה מהירה ובעלת ליקויים. בקשו ממנו תיק עבודות, בררו עם חברים ולקוחות כיצד הם התרשמו ממנו ורק אז הגיעו להחלטה הסופית.

קבלן שיפוצים לבניין- בעל פה או בכתב?

ההסכם בינכם לבין קבלן שיפוצים לבניין חייב להיות הסכם כתוב. אל תיפלו ברשת "סיכמנו בעל פה" ואל תאמינו למשפט "סמכו עלי". זיכרו כי הסכם כתוב הוא הסכם משפטי.
הסכם עבודה יכיל:

לוחות זמנים והתניות - תאריך ברור של תחילת עבודת השיפוץ ותאריך סיום העבודה.
כמו כן מומלץ לרשום שהקבלן מתחייב לעמוד בתאריך הסיום וכל פיגור בעבודה, יגרור קנס יומי של X ₪.
פירוט עבודה - פירוט מלא של עבודות השיפוץ שיתבצעו, כשכל עבודה מתומחרת.
הסדרי תשלום- פרטו כיצד תשלמו לקבלן השיפוצים. אם התשלום כולל הסדרי תשלומים, ציינו זאת וכמו כן קבעו תאריכים ברורים לתשלומים.
אל תשלמו את כל הסכום בבת אחת. מומלץ לשלם שליש מהסכום בתחילת העבודה, שליש לאחר שוידאתם שהקבלן אכן עומד בהתחייבויותיו והעבודה מבוצעת כהלכה ושליש אחרון כשבועיים לאחר השיפוץ וזאת על מנת להבטיח לעצמכם שאותו קבלן שיפוצים יבצע עבודות תיקונים של ליקויים נדרשים.


עוד באותו הנושא


שיפוץ בתים משותפים שיפוץ בתים משותפים

יש צורך בתיקון אינטרקום? מעקה המדרגות לא יציב? הקירות מתקלפים הסביבה החיצונית מוזנחת? נראה שהבניין שלכם זקוק למתיחת פנים. החדשות הטובות הן שאם הוא מתבצע בהתאם לנהלים, שיפוץ בתים משותפים בימינו יכול להיות עסק משתלם ואפילו לא יקר יתר על המידה

צביעת חדרי מדרגות צביעת חדרי מדרגות

הגיע הזמן לשפץ את חדר המדרגות בבניין שלכם. באיזה צבע כדאי לבחור – צבע אקרילי או סיד? האם כדאי לצבוע את כל גובה הקירות בחדר המדרגות? ומה כדאי לעשות 'על הדרך' כאשר כבר משקיעים בחדר המדרגות?

שיפוץ לובי הבניין שיפוץ לובי הבניין

כאשר הדיירים או האורחים נכנסים לבניין הדבר הראשון שרואים הוא הלובי. לובי מלוכלך או לא מטופל כיאות מעיד על דיירי הבניין והוא למעשה זה היוצר את הרושם הראשוני על דייריו.