ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

שיפוץ לובי הבניין

שיפוץ לובי הבניין כאשר הדיירים או האורחים נכנסים לבניין הדבר הראשון שרואים הוא הלובי. לובי מלוכלך או לא מטופל כיאות מעיד על דיירי הבניין והוא למעשה זה היוצר את הרושם הראשוני על דייריו.

חברת השיפוצים של פורטל בית משותף מציגה סטנדרט חדש לשיפוץ לובי בניינים, רק קבלני שיפוצים רשומים עם תעודות והכשרה מתאימה תחת תו-תקן ארגון הקבלנים וחברה מומלצת על ידי תרבות הדיור. 

 

לפרטים נוספים לחצו כאן: שיפוץ בניינים

 

 

שיפוץ הלובי מתחלק למעשה למספר חלקים ונפרט:

1. ארונות החשמל בלובי - נהוג היה בעבר שארונות החשמל הם מעץ. דבר זה מזמן חלף ועבר לו וכיום התקן הוא של ארונות מתכת כאשר אחת הסיבות החשובות הוא החשש לשריפה עקב קצר חשמלי. ישנן מספר חברות 
המייצרות ארונות חשמל וכדאי לבקש מהן הצעות מחיר. כדאי וחשוב להחליף לארונות מתכת.

2. רצפת הלובי - רצפות הטראצו הישנות מתבלות במשך הזמן וכדאי להחליפן במרצפות קרמיקה או שיש לסוגיהן. המחירים כיום לא בשמים וההבדל בין המרצפות החדשות והישנות מדהים.

3. קירות הלובי - ניתן בעלות לא יקרה לצפות חלק מהקירות או את כולם בקרמיקה מיוחדת לקירות. המחיר לקרמיקה שכזו לא יקר מאחר ולא מדובר במרצפות ברמה גבוה נגד שחיקה. כידוע, על הקירות לא הולכים.... ניתן כמובן גם לסייד את הקירות בהתאם.

4. תאורה - ניתן להשיג מתקני תאורה מסוגים שונים. יש לשים לב שהתאורה תהייה צמודה לתקרה. במידה והתאורה תהייה נמוכה סיכויים טובים שמישהו כבר ישבור אתה עקב מעבר דירה או באופן כזה או אחר.

לובי הבניין5. דלת כניסה ללובי- לדלתות יש נטייה להישחק ולהישבר לאחר מספר שנים. ככל שכמות הדיירים בבניין גדולה יותר כך הדלת נפתחת ונסגרת יותר וכמו לכל דבר מכני, יש לה סוף. ניתן להשיג כיום דלתות ללובי ללא או עם אינטרקום 
ברמות גימור טובות ובאיכות מעולה. יש לקבל מספר הצעות ומחברות מוכרות כולל אחריות לתקופה ארוכה.

6. אינטרקום - כדאי להתקין אינטרקום כולל מצלמה. המחירים אמנם אינם זולים אך בימים טרופים אלו כדי לוודא מי האורח המבקש להיכנס.

7. תיבות דואר- אם התיבות כבר ישנות בלויות ומרוטות כדאי גם כאן להחליפם. יש אפשרויות שונות לתיבות - בתוך הקיר, ליד דלת הלובי, על עמוד וכו. כדאי להתייעץ עם היצרן מה הכי מתאים.

8. צמחיה - מספר אפשרויות. רק יש לשים לב כי מדובר בצמחיה שתדע לגדול ולצמוח בתנאי תאורת הלובי. לא כל צמח יתאים. יש לוודא זאת היכן שקונים את הצמחייה.

  • א. צמחיה הידרופונית - זו צמחיה הגדלה על בסיס טוף ללא ניקוז. יתרונה בכך שניתן באמצעות מדיד הנמצא בעציץ לדעת תמיד מה מצב הרטיבות ולהשקות בהתאם. מאידך, זו צמחיה לא זולה מאחר ויש צורך במקרה שכזה 
  • לשנות לצמח את תהליך הגדילה מאדמה רגילה לצמיחה הידרופונית וזה תהליך שלוקח זמן לא מועט.
  • ב. צמחיה רגילה - ניתן להשיג עציצים גדולים ויפים לצורך צמחיה בלובי. יש רק לשים לב לקנות גם תחתית רחבה על מנת שבעת ההשקיה המים לא ישקו את רצפת הלובי.
  • ג. צמחיה מלאכותית - במזרח הרחוק מייצרים צמחייה מלאכותית יפיפייה. מי שרוצה לחסוך לעצמו את הטיפול בצמחיית הלובי יכול לקנות צמחייה מלאכותית שאמנם היא לא זולה אך חוסכת השקיה והחלפת צמחייה. מאידך יש 
  • לנקותה מאבק מדי פעם.

9. קבלן שיפוצים - שיפוצניקים לא חסרים. יש בשפע. במידה ואינכם מכירים שיפוצניק טוב ואמין תוכל לאתר אותו באחת החברות המציעות בעלי מקצוע כמו המוקד לדייר למשל. קבלו מספר הצעות ובחרו את המתאימה לכם.

לקבלת יעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות לחצו פה – שיפוץ לובי הבניין או התקשרו עכשיו לטלפון  072-2222150

עוד באותו הנושא


קבלן שיפוצים לבניין קבלן שיפוצים לבניין

"שיעורי בית" לפני הזמנת קבלן שיפוצים לבניין. לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוצים לבניין חשוב שתבחנו מה ברצונכם לשפץ, לאחר מכן קבעו סדר עדיפויות לשיפוץ. חישבו, האם התקנת ריצוף חדש אקוטית יותר מאשר סיוד הבניין וכולי.

שיפוץ בתים משותפים שיפוץ בתים משותפים

יש צורך בתיקון אינטרקום? מעקה המדרגות לא יציב? הקירות מתקלפים הסביבה החיצונית מוזנחת? נראה שהבניין שלכם זקוק למתיחת פנים. החדשות הטובות הן שאם הוא מתבצע בהתאם לנהלים, שיפוץ בתים משותפים בימינו יכול להיות עסק משתלם ואפילו לא יקר יתר על המידה

צביעת חדרי מדרגות צביעת חדרי מדרגות

הגיע הזמן לשפץ את חדר המדרגות בבניין שלכם. באיזה צבע כדאי לבחור – צבע אקרילי או סיד? האם כדאי לצבוע את כל גובה הקירות בחדר המדרגות? ומה כדאי לעשות 'על הדרך' כאשר כבר משקיעים בחדר המדרגות?