ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

אחזקת בניינים

אחזקת בניינים "אחזקת בניינים" היא מילה כוללת למספר פעולות שחייבות להתבצע באופן קבוע ושוטף בבית המשותף המודרני. נפרט מה הן.

"אחזקת בניינים" הוא שם כולל למספר פעולות שחייבות להתבצע באופן קבוע ושוטף בבית המשותף המודרני. נפרט מה הן.

אחזקת מבנים היא שם כולל לכמה פעולות שחייבות להיעשות באופן שוטף בבית המשותף, על מנת להבטיח את השלמות והתקינות שלו ועל מנת למנוע ככל שניתן תקלות ובעיות שיצריכו טיפולים מעמיקים (ויקרים) יותר. כמו כל פעולת אחזקה בתחומים אחרים – אחזקת בניינים תורמת לאיכות החיים בבניין ושמירה עליה באופן קבוע ושוטף מונעת נזקים ובעיות בבניין.

לחצו פה לאינדקס חברות אחזקה וניהול בתים משותפים מומלצות באיזור מגוריכם

אחזקת בניינים – אז מה זה אומר?

אחזקת בניינים

תחזוקת בניינים שוטפת וקבועה למעשה מכסה את כל הבניין – מבחוץ פנימה, מלמטה למעלה. מה זה אומר? למעשה זה אומר שכל מה שקשור לבניין צריך לעבור טיפול ובדיקות באופן קבוע, גם (ובמיוחד) הדברים שנראים לנו מובנים מאליהם (למשל מעלית שעובדת באופן תקין...).

מבחוץ פנימה

אחזקת בניינים אין פירושה שמתחזקים רק את הבניין מבפנים אלא גם את המקומות החיצוניים, גובלים עם הרחוב. אחזקת בניינים מתחילה בבדיקה שהגדר שמפרידה בין הבניין לרחוב תקינה ומסודרת, ממשיכה כמובן באחזקת גינות באופן שוטף וקבוע וכן מתייחסת גם לכניסה לבניין – תיבות הדואר והאינטרקום, דלת הכניסה והלובי. אחזקת בניינים דואגת לתקינות ולנראות של כל המקומות האלו, כולל ניקיון שלהם ושמירה על האווירה הנעימה.

מלמטה למעלה

תחזוקת בניינים מטפלת בכל המערכות הנוגעות לבניין, הנה חמש מהן לדוגמא:

  1. ניקיון חדר המדרגות באופן שוטף על ידי מנקה פרטי או חברה לניקיון חדרי מדרגות ושמירת תקינותו כולל בדיקת הנורות, המתגים ועוד.
  2. בדיקת תקינות המעלית – באופן שוטף על ידי טכנאי מוסמך וכן פעם בחצי שנה על ידי משרד התמ"ת. בדיקת המעלית ושמירה על מערכותיה תקינות אינה בגדר המלצה אלא היא עניין בטיחותי ראשון במעלה.
  3. זיפות גגות וסיוד גגות – זהו חלק בבניין אשר איננו רואים אך במידה והוא אינו מתוחזק כמו צריך ואינו מזופת ומסויד כמו שצריך – אנחנו נרגיש אותו....
  4. ניקיון מאגרי מים של הבניין הוא גם מאותם חלקים באחזקת הבניין אשר איננו רואים ויודעים על קיומו באופן קבוע ויומיומי, אך יש לו חשיבות מאוד גדולה משום שאם נצטרך להשתמש במאגרי המים הם חייבים להיות נקיים ומכילי מים טריים וטובים לשימוש.
  5. בדיקת מערכות כיבוי – מערכות כיבוי אש הן גם מאותן מערכות 'שקטות' אשר באופן יומיומי כמעט ואיננו מודעים לקיומן (וטוב שכך), אך הן חייבות להיות תקינות ומוכנות לפעולה לשעת הצורך חס וחלילה. בדיקה שוטפת של מערכות כיבוי אש היא חלק חשוב מאחזקת בניינים.

לסיכום:

אחזקת בניינים כוללת הרבה מערכות, בדיקות וטיפולים שוטפים אשר כדיירים בבניין אנחנו לא תמיד מודעים להן. אחזקת בניינים מתבצעת לרוב באחריות ועד הבית או החברה אשר נשכרה על ידי דיירי הבניין במיוחד לצרכי אחזקת הבניין.

בין אם מדובר בכם הדיירים, בין אם מדובר בוועד הבית ובין אם בחברה לניהול בית משותף – תחזוקת בניינים באופן שוטף וקבוע היא חלק חשוב ובלתי נפרד ממגורים בבתים משותפים ואין להקל בה ראש. אחזקת בניינים טובה וקבועה מונעת כאבי ראש וצרות רבות לדיירי הבניין, כמובן מעלה

לחצו פה לאינדקס חברות אחזקה וניהול בתים משותפים מומלצות באיזור מגוריכםאת איכות החיים בבניין.

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף