ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

ניהול ועד בית - טיפים לבחירת חברת ניהול

ניהול ועד בית - טיפים לבחירת חברת ניהול וועד הבית בבניין החליט לנוח קצת ולהעביר את הטיפול בתחזוקת הבניין לבעלי מקצוע, חברת הניהול והאחזקה לוקחות את ענייני תחזוקת הבית המשותף לידיים. אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור חברת ניהול טובה לבית המשותף שלכם.

החלטתם לעבור לשיטת ניהול חדשה של הבית המשותף?

הגל שהחל לשטוף את הבתים המשותפים, הולך ותופס תאוצה, חברות הניהול תופסות פיקוד על אחזקת בניינים / ניהול ועד בית תחזוקת הבניין ולוקחות את האחריות שהייתה פעם שמורה באופן בלעדי רק לנציגות המסורתית של הבית המשותף, הלא הוא וועד הבית.

לחצו פה לאינדקס חברות ניהול בתים משותפים מומלצות באיזור מגוריכם

חברות הניהול והאחזקה של הבית המשותף מציעות שירותים שונים ומגוונים לתחזוקה שוטפת ומקצועית של הבניין. בבתים משותפים של היום התחזוקה דורשת תשומת לב אינטנסיבית: מעקב צמוד, טלפונים, בדיקות, תיאומים. מערכות הבניין רבות, מורכבות ודורשות טיפול. יש הטוענים שתחזוקת בניין היום זה כבר ניהול עסק של ממש. האם הרוח ההתנדבותית של כמה דיירים בבניין, שנבחרו לוועד הבית, מספיקה כדי לנהל את עסק תחזוקת הבניין? לא בטוח ולא תמיד. ישנם בתים משותפים שמעדיפים לעבור לשיטת הניהול החדשה ולהפריט מוועד הבית  את ענייני תחזוקת הבניין.

אז אם אתם, דיירי הבניין, בדרך לגיבוש החלטה לעבור לשיטת ניהול חדשה, אז הנה כמה טיפים לבחירה נכונה וחכמה של חברת ניהול ואחזקה לבית המשותף.

דבר ראשון שיש לבצע הוא סקר שוק. יש היום שפע של חברות ניהול ואחזקה שמציעות מגוון רחב מאוד של שירותים לבית המשותף. אפשר לבדוק באתרי אינטרנט ולהתרשם ממספר חברות כאלה, באתרים מפורטים כל השירותים וגם העלויות. חשוב לערוך השוואת מחירים בין חברות שונות.

ניהול ועד בית

כדאי מאוד להתרשם מעבודות של חברת ניהול ואחזקת בניינים בבתים משותפים נוספים או מחברים

כדאי מאוד לבחור בחברה שמציעה שלל של שירותים מקצועיים למערכות הבניין השונות ושלא נדרשת להזמין ספקי שירות חיצוניים מבחוץ. יחד עם זאת כדאי מאוד לשים דגש על ההתמקצעות של החברה בתחומים השונים.

חשוב מאוד להקפיד על חוזה מסודר בין הדיירים לחברת הניהול או האחזקה. לא להשאיר סיכומים בע"פ שאינם מעוגנים בחוזה, רצוי מאוד לדאוג לכך שיהיה עורך דין נוכח בעת חתימה על חוזה מול חברת הניהול.

כדאי לסכם מראש עם חברת ניהול ועד בית על תקופת פעילות ניסיונית של כמה חודשים שבהם תבחנו את מידת שביעות הרצון מרמת התחזוקה של הבניין ולשמור לכם את האופציה להאריך את החוזה.

מומלץ לדאוג לכך שחברת הניהול תהיה אחראית לביצוע דוחות תקינות של כל מערכות הבניין מידי תקופה, כחלק מתוכנית התחזוקה של הבניין. דוחות תקינות לאיתור בלאי של מערכת כיבוי אש, גנראטור ויתר המערכות.

חשוב מאוד לבחור בחברה שמפרטת באופן מדויק את סכום ההוצאות של כל פעילויות התחזוקה, לא כדאי לבחור בחברה שלא נוקבת במדויק בסכום ההוצאות עבור כל פעולה. מלבד זאת חשוב שתהיה הפרדה בין דמי הניהול שצריך לשלם לחברה עצמה עבור עבודתה לבין עלות ההוצאות השוטפות.

חשוב לוודא מראש עם החברה שהיא מספקת ביטוח ועד בית לכל העובדים וספקי השירות בבניין. ביטוח לעובדים הוא עניין חשוב שעלול לסבך את הדיירים בתביעות והוצאות כספיות, במקרה שבו עובד נפגע בעת עבודתו בבניין  והוא ללא ביטוח. כדאי להסדיר זאת מראש.

בכל מקרה, יש לעקוב מקרוב אחר תפקוד חברת הניהול. לא מומלץ להעביר את השליטה בכסף לידי חברת הניהול, כדאי שזכות החתימה על החשבון תישאר בידי הדיירים.

מעבר לכך, במידה ואתם מתכננים להחליף חברת ניהול, רצוי  לוודא שכל חובות הבניין שולמו ושכל בעיות התחזוקה טופלו כנדרש, עוד בטרם

לחצו פה לאינדקס חברות ניהול בתים משותפים מומלצות באיזור מגוריכםמעבירים את התשלום האחרון לחברה.

עוד באותו הנושא


ניהול בתים משותפים ניהול בתים משותפים

הבניינים הפכו להיות גדולים עם המון דיירים. הדיירים עסוקים יותר ויותר בדברים שלהם. רמת החיים עלתה ואף אחד כמעט כבר לא רוצה לנהל את הבית המשותף, משימה שהולכת ונהיית יותר ויותר מורכבת, עם מערכות יותר ויותר מורכבות. חברות ניהול בתים משותפים נותנות פתרון לסוגיה.