ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

חיטוי מאגרי מים

חיטוי מאגרי מים אחת לשנה או שנתיים יש לנקות ולחטא את מאגר המים של הבניין. הפעולה המתבצעת בפועל היא ריקון בריכת המים בבית המשותף, ניקוי וחיטוי מאגר המים ומילויו בשנית.

טיפול נקודתי במפגע מסוכן

בבניינים משותפים רבים ניתן למצוא מאגרי מים במידות שונות. מאגרים אלו משמשים את דיירי הבניין בכך שהם מין תחנת ביניים בין המאגרים של הרשות העירונית ובין יחידות הקצה שמספקות מים לדיירי הבניין (כמו ברזים, טושים, וכד'). חיטוי מאגרי מים הוא אחת המשימות המוטלות על ועד הבית או על חברת אחזקת בניינים, במידה ויש, והוא חלק משמירה על הבריאות של דיירי הבניין כך שהצורך ברור.

חשוב להבין כי תקנות בריאות שונות (הן של מכון התקנים הישראלי והן של משרדי הבריאות והפנים) באות להדגיש כי חיטוי מאגרי מים הוא דבר שאותו חייבים לבצע אחת לשנה. אין מדובר פה בעניין של הרגשה או בעניין של רצון לבצע עבודות ניקוי בלבד אלא בצורך מהותי המעוגן בחוק ויכול למנוע מחלות וזיהומים.

חיטוי מאגרי מים

מדובר בעבודה רצינית ביותר

עבודות ניקיון בתחומים שונים יכולות להיות פשוטות ובסיסיות, אך לא כשמדובר במאגרי המים של בניינים משותפים. חברה מקצועית העוסקת בתחום זה יודעת כיצד לבצע חיטוי יסודי ומקיף בכדי להעניק לכל הצנרות ולכל מוקדי המים את ההיגיינה הנדרשת ולאפשר לדיירי הבניין המשותף להמשיך לעשות שימוש בטוח במים.

עבודות איכותיות של חיטוי מאגרי מים מבוצעות על ידי מיכון ומכשור מיוחד והן מביאות את המאגרים לרמת ניקיון גבוהה שתספיק לשרת את דיירי הבניין עד לטיפול השנתי הבא. תשתיות ומאגרים זוכים לטיפול מיוחד נגד זיהומים של חיידקי לגיונלה, קוליפורמים, ועוד, והדיירים מקבלים אישור רשמי לעבודות ודו"ח מעבדה.

מתייחסים לצורך בטיפול מונע

עבודות החיטוי התקופתיות הן חשובות, כך שמעבר לדרישות מכון התקנים יש לכל אדם צורך בסיסי לשתות ולהתקלח במים נקיים. אך מעבר לטיפול השנתי של חיטוי מאגרי מים ניתן גם ליהנות מפתרונות איטום חכמים שיהוו טיפול מונע לכל הבעיות שיכולות לקרות במשך השנה, כמו חדירת מזהמים, בעלי חיים שונים, וכיו'.

שירות מקצועי ויעיל יכול להציג בפני דיירי הבניין המשותף את האפשרויות הרבות לשמירה על מאגרי המים הכל כך חשובים. רשתות בפתחי המאגר ובצנרת הגלישה, התקנת מכסים מחומרים איכותיים, איטום מפני נזילות, והגנה על מיכלים שונים, הם דברים שיכולים להבטיח לדיירים מים ברמת היגיינה חשובה ומחייבת.

לקבלת הצעות מבעלי מקצוע בתחום זה מלאו את הטופס שמשמאל לכתבה וקבלו הצעות בהתאם

עוד באותו הנושא


בעלי מקצוע לועד הבית בעלי מקצוע לועד הבית

מחפשים בעלי מקצוע לבניין? המדריך לתחזוקת הבית המשותף בשיתוף המוקד לדייר - שירות בעלי המקצוע של פורטל בית משותף מספק לכם מנוע מתקדם עם בעלי מקצוע לועדי בתים.

ספרינקלרים ספרינקלרים

הספרינקלרים הם מתזי המים שירססו מים לכל עבר ברגע שתתחיל לפרוץ שריפה בבניין. כל מה שצריך לדעת על הספרינקלרים, מנגנון הפעולה שלהם, איך הספרינקלרים יודעים לזהות שריפה ואיך המים יודעים מתי לפרוץ החוצה? ומה התקן המחייב? כל זאת בהמשך

כיבוי אש כיבוי אש

אל תשכחו בין כל פעולות התחזוק בבניין את הדבר החשוב ביותר שצריך לתחזק, מערכת כיבוי אש בבניין המשותף