ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

נקיון חדרי מדרגות בבתים משותפים

נקיון חדרי מדרגות בבתים משותפים על החשיבות של הניקיון בבניין ולמה צריך לשים טוב לב בעידן של היום שבו ענף ניקיון חדר מדרגות פורח.

ניקיון חדרי מדרגות: לא להתפשר על הטוב ביותר  - ניקיון בבניין המשותף הוא לא רק נעים אלא גם הכרחי וחיוני, אי אפשר להתפשר בעניין ניקיון חדר מדרגות באופן שוטף מידי שבוע. 

ניקיון חדרי מדרגות

יש מי שיגיד שאחזקת הבניין היא בראש ובראשונה  ניקיון חדר מדרגות בבניין. יש מערכות בבניין שאולי חיוניות לא פחות ואולי אפילו יותר מהניקיון ודורשות אחזקה קבועה. אבל אם הבניין לא דואג לשירותי ניקיון סדירים, נשאלת השאלה למה הוא כן דואג?

ניקיון חדרי מדרגות - הלב של הבניין

חדר המדרגות הוא החזית של הבניין. בניין מוזנח עושה רושם רע מאוד וחמור מכך, הוא מזיק ופוגע באיכות החיים של הדיירים. תארו לעצמכם שאתם נכנסים לבניין מלוכלך, סימנים שחורים בכל מקום, הפחים בבניין לא מרוקנים וכבר עולים על גדותיהם. מעבר לזה שהתחושה היא נוראית ובלתי נסבלת, זה גם עלול להיות נזק תברואתי. לכלוך במרחבים ציבוריים עלול להיות מסוכן לבריאות.

ההקפדה בתחזוקת הניקיון בבניין היא ברורה. ניקיון חדר מדרגות, ניקיון חדר האשפה, ניקיון החניה, אחד התפקידים המסורתיים של ועד הבית הוא לדאוג להעסקת מנקה שיגיע לפחות פעמים בשבוע לשטיפה סטנדרטית של חדר המדרגות. היום הענף של ניקיון חדר מדרגות התפתח מאוד, יש שפע של חברות אחזקת מבנים וניקיון שניקיון חדר מדרגות וסביבית הבניין הוא ההתמחות שלהם והם מציעים שירותי ניקיון מאוד מפתים. הרבה מאוד סוגים שונים הברקות, פוליש, ניקוי יסודי, ההשקעה בתחום זה של ניקוין חדר מדרגות היא חיונית וועד הבית צריך להיות מאוד ממוקד בסוג השירותים שדרושים לו.

ניקיון חדר מדרגות במספר גדול מאוד של בניינים משותפים, מזמן כבר הופרט לחברות הפרטיות, האחריות לאספקת השירותים יצאה מידי וועד הבית ועברה לחברות ניהול תחזוקת הבניין. הוועד כבר לא צריך להיות טרוד בהעסקת המנקה שיבטיח שירות נאמן ויסודי לבניין. הוועד גם לא צריך להתמודד עם תלונות הדיירים בימים בהם הבניין נותר מוזנח ומלוכלך לאחר שהמנקה הצהיר שלא יוכל להגיע לעבודה. נראה כי עם חברות הניהול אין  מקום לבעיות על רקע זה ומרגע חתימת חוזה עם חברת הניהול, הניקיון בחדר המדרגות מובטח פעם או פעמיים בשבוע.

אז נכון שחברות הניהול חוסכות לוועד הבית הרבה כאב ראש בחיפוש אחר המנקה ונכון שדיירי הבניין מקבלים שירותי ניקיון מקצועיים יותר וגם אפשר להניח כי האחריות של חברות הניהול לניקיון הבניין גדולה יותר ממנקה פרטי שמועסק באופן פרטי, אך עדיין וועד הבית שמעסיק את חברת הניהול צריך לשים דגש חזק מאוד בכל הקשור לניקיון חדר מדרגות בהסדר שלו מול חברת הניהול. במידה וועד הבית החליט לקחת חברה לניהול ועד בית - הוא כמובן יכול להיות פטור מהעניין הזה (גם מהעניין הזה).

כדאי מאוד לפקוח העין בעניין חומרי הניקוי ולהבטיח מראש בחוזה עם חברת הניהול את סוגי חומרי הניקוי שיעשה בהם שימוש. לא מומלץ להתפשר בעניין תכשירי הניקוי כיון שהם משפיעים רבות על איכות הניקיון בבניין ועל שימור הניקיון, שכן ניקיון חדר מדרגות לא מתבצע באופן יום-יומי ולכן לאיכות הניקוי יש משמעות גדולה מאוד.

ניקיון חדרי מדרגות - עוד הערה חשובה הקשורה

במידה והוועד מעסיק ישירות מנקה לבניין חשוב מאד לשלם עבורו ביטוח לאומי ובמקביל לרכוש ביטוח חבות מעבידים. לא תמיד הביטוח הלאומי מכסה נזק שנגרם ותביעה מצד המנקה, במידה ויפגע פיזית באופן כלשהוא, עלולה להכניס את כל הדיירים לסחרור כספי לא קטן. זיכרו. תמיד לבטח את העובדים בבניין. הביטוח זול ביותר ושווה כל אגורה. במידה והוועד מעסיק חברת ניהול יש לוודא אצלם כי העובדים מבוטחים באופן מסודר.

 

עוד באותו הנושא


שרותי הדברה שרותי הדברה

גם אם ביצוע הדברה בבית משותף דומה להדברה בדירה, לא נשכח שהדברת בבית המשותף כוללת חלקים חיצוניים לבניין שצריך לדעת מהם וכיצד לטפל בהם.

הדברת עכברים בבית משותף הדברת עכברים בבית משותף

בין אי נעימות למפגע תברואתי - "מוישה, יש עכבר בבית", את הצעקה הזאת (גם אם לבעל לא קוראים באמת מוישה), ניתן לשמוע ברגע שאחד המכרסמים הידוע ביותר בעולם מתרוצץ לו בזריזות בביתכם

הדברת נמלים בבית המשותף הדברת נמלים בבית המשותף

הדברה היא עניין חשוב מאוד, ולא משנה אם אנו נזקקים לה במקרים מיוחדים או כמהלך תקופתי.