ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

שיפוץ בתים משותפים

שיפוץ בתים משותפים ההחלטה לשפץ את בניין המגורים אינה מתקבלת בין לילה. הפחד מהלכלוך, מהריצות ומהבלגן גורם לרובינו לדחות את השיפוץ הרצוי. על אף שמרבית מבעלי הדירות יודעים כי פרט לאסתטיקה המתקבלת לאחר השיפוץ, ערך הדירה ייעלה בכ - 10%, אנו פוחדים מהלא נודע הכרוך בשיפוץ.

חברת השיפוצים של פורטל בית משותף מציגה סטנדרט חדש לשיפוץ בניינים, רק קבלני שיפוצים רשומים עם תעודות והכשרה מתאימה תחת תו-תקן ארגון הקבלנים וחברה מומלצת על ידי תרבות הדיור. 

לפרטים נוספים לחצו כאן: שיפוץ בניינים

 לחצו כאן לאינדקס קבלני שיפוצים לבתים משותפים

בנוסף, ריכזנו עבורכם אינפורמציה חשובה ומהותית, טרם תחילת שיפוץ בניין מיוחל.

כמה זה עולה לנו לשפץ ומי יקבל את כספינו?
לאחר שהתקבלה החלטה משותפת עם שכנינו היקרים, לקראת אותם שיפוצים לבניין, הסוגיה המהותית מולה אנו מתחבטים היא סכום הכסף אותו נשקיע בעבור השיפוץ.

שיפוץ בתים משותפים

כדי שעבודת שיפוץ בניין תהיה מושלמת ובמחיר הוגן, עלינו לנקוט במספר פעולות הכרחיות:

  1. בחרו מספר קבלני שיפוצים רשומים וגשו להתרשם מפרויקטים קודמים אשר בוצעו על ידם.
  2. קבלו מכל אותם הקבלנים שהתרשמתם מעבודתם, הצעת מחיר בעבור עבודת שיפוץ בניין. הצעת המחיר תכלול פירוט מדויק אודות עבודות שיפוץ בניין שיתקיימו הלכה למעשה.
  3. בררו מהי גובה המקדמה אותה רוצה הקבלן בעבור עבודת השיפוץ. עמדו על כך שהמקדמה תהיה סבירה.
  4. שאלו כל אחד מן הקבלנים האופציונאליים, כיצד הם יכולים להיות ערבים לכך שהשיפוץ יהיה בהתאם למה שסיכמתם עימו, גם אם זה כרוך בערבויות שלו כלפיכם.
  5. אחריות וביטוח על שיפוץ בניין בלתי ניתנים לפשרה. כל קבלן שיפוצים איתו בחרתם לעבוד, רצוי שיעניק לכם ליווי גם לאחר תום השיפוץ. לא פעם מתגלים ליקויים בגמר שיפוץ בניין שעליהם יש לתת את הדין ומי שצריך לעשות זאת, הוא אותו קבלן שביצע את אותו שיפוץ בניין. (האחריות במרבית המקרים הינה לשנה אחת).
  6. דבר נוסף חשוב הוא, באילו חומרים משתמש הקבלן אותו בחרתם לשם שיפוץ בניין ומאיזה טיב הם עשויים. (המחירים בעבור אותו החומר אך מאיכות שונה, נעים מהזול אל היקר).

לאחר שבדקתם את אופי ומראה עבודת הקבלן, תוך התרשמות מעבודות קודמות אותן הוא ביצע, בחינת המחיר שהוא גובה בעבור שיפוץ בניין ועוד, אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהבחירה שלכם היא הבחירה הנכונה ותוכלו להשקיע בראש שקט את הכסף מחסכון הוצאות ועד הבית אשר שמרתם עבור השיפוצים.

תקופת השיפוצים יוצאת לדרך!

מרבית דיירי הבניינים אשר מחליטים לבצע שיפוץ בניין, שוקלים ותוהים מתי נכון להתחיל במלאכה.

אנו סבורים כי התקופה הראויה ביותר לפתוח בשיפוץ היא תקופת האביב, כך שבתחילת החורף השיפוצים יגיעו לקיצם.

אין כלל ספק כי שיפוץ בניין את המתגוררים בו אל מחוץ לשגרה בשל הרעש הרם, הלכלוך ובעלי המקצוע שנמצאים סביבנו כל יום.

בשל כך הרצון לסיים את השיפוץ מהר ככל האפשר, מתאפשר בתקופה בה מובטח כי לא ירד גשם שישהה את עבודות שיפוץ בניין.

עוד חשוב לזכור את הגשם היורד בחורף והופך את האדמה לבוצית וכפועל יוצא גם את חומרי הבניין הנדבקים לנעליים, איתם אנו נכנסים אל ביתנו.

אם גם אתם בחרתם לשפץ, תכננו זאת לימי הקיץ, כך הלכלוך יהיה יותר נוח.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן: שיפוץ בניינים

 לחצו כאן לאינדקס קבלני שיפוצים לבתים משותפים


עוד באותו הנושא


קבלן שיפוצים לבניין קבלן שיפוצים לבניין

"שיעורי בית" לפני הזמנת קבלן שיפוצים לבניין. לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוצים לבניין חשוב שתבחנו מה ברצונכם לשפץ, לאחר מכן קבעו סדר עדיפויות לשיפוץ. חישבו, האם התקנת ריצוף חדש אקוטית יותר מאשר סיוד הבניין וכולי.

שיפוץ בתים משותפים שיפוץ בתים משותפים

יש צורך בתיקון אינטרקום? מעקה המדרגות לא יציב? הקירות מתקלפים הסביבה החיצונית מוזנחת? נראה שהבניין שלכם זקוק למתיחת פנים. החדשות הטובות הן שאם הוא מתבצע בהתאם לנהלים, שיפוץ בתים משותפים בימינו יכול להיות עסק משתלם ואפילו לא יקר יתר על המידה

צביעת חדרי מדרגות צביעת חדרי מדרגות

הגיע הזמן לשפץ את חדר המדרגות בבניין שלכם. באיזה צבע כדאי לבחור – צבע אקרילי או סיד? האם כדאי לצבוע את כל גובה הקירות בחדר המדרגות? ומה כדאי לעשות 'על הדרך' כאשר כבר משקיעים בחדר המדרגות?