ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית
קבל בעלי מקצוע - המוקד לדייר

איך תשלמו את מסי ועד הבית?

איך תשלמו את מסי ועד הבית? כדי שוועד הבית או חברת ניהול ועד הבית יוכלו לפעול ולתפקד ולדאוג לכל תחזוקת הבניין – המתוכננת והלא מתוכננת – יש צורך שאתם, דיירי הבניין, תשלמו את מסי ועד הבית. פנקסי שיקים הם הדרך הכי בטוחה, יעילה ונוחה, לשלם את מסי ועד הבית (וכן תשלומים נוספים חודשיים קבועים, דוגמת שכר דירה וכדומה).

מסי ועד הבית

בכל בית משותף היום פועל ועד בית או חברה לניהול ועד בית אשר מנהלים את כל ענייני הבניין – את התחזוקה השוטפת שלו, כמו למשל תחזוקת הגינה, ביקורות טכנאי המעליות וניקיון חדר המדרגות, וכן דואג למקרים בהם יש צורך בתיקון או בטיפול לא מתוכננים – למשל כשהאינטרקום בכניסה הפסיק לעבוד או כשצינור מים של השכנים מלמעלה התפוצץ והציף את המעלית (לצערנו, מבוסס על סיפור אמיתי...).

כדי שוועד הבית או חברת ניהול ועד הבית יוכלו לפעול ולתפקד ולדאוג לכל התחזוקה הזו – המתוכננת והלא מתוכננת – יש צורך שאתם, דיירי הבניין, תשלמו את מסי ועד הבית. מסי ועד הבית אמורים להיות מספיק נמוכים בשביל שתוכלו לעמוד בהם (כמובן שזו גם פונקציה של הרמה הכוללת של הבניין – בבניין מאוד יקר מסי ועד הבית יהיו גבוהים יותר) אך מספיקים כדי למלא אחר הצרכים שהזכרנו לעיל – תחזוקה שוטפת ותקלות בלתי מתוכננות.

כאשר יש צורך בתיקון מיוחד וגדול או כשיש איזה רצון של הדיירים לעשות שיפוץ כללי ויותר מורכב בבניין – באסיפת הדיירים מחליטים על כך וכאשר יש הסכמה מצד כולם, אז דיירי הבניין מוציאים סכום נוסף לוועד הבית בנפרד.

תשלום מסי ועד הבית

בדרך כלל תשלום מסי ועד הבית הוא חודשי – סכום מסוים של כסף בתחילת כל חודש אשר אמור להגיע לגברת ועד הבית או לחברת ניהול ועד הבית. ברמת העיקרון ישנה אפשרות להעביר בכל חודש את סכום הכסף, אך זהו טרטור גדול מאוד לדיירים וכן לוועד הבית, זה כרוך בזכירה של התשלום ובמידה והדיירים שוכחים – בנדנוד מתמיד של ועד הבית.

לכן, הדרך העדיפה ביותר לשלם את מסי ועד הבית היא באמצעות פנקסי שיקים. בתחילת השנה כל הדיירים מוציאים את פנקסי השיקים שלהם וכותבים שנים-עשר שיקים עבור ועד הבית או עבור חברת ניהול ועד הבית, שיק אחד לכל חודש, ובכך יכולים לשכוח ממסי ועד הבית לשנה שלמה.

פנקסי שיקים – הדרך הטובה ביותר

תשום מסי ועד הבית בפנקסי שיקים יקל עליכם ועל ועד הבית. לכם יישארו הספחים של השיקים אשר יאמתו את התשלום שלכם, וועד הבית יוכל להפקיד את השיקים כולם במשמורת בבנק, אשר יפרע כל חודש את השיקים המתאימים לחודש זה. פנקסי שיקים הם הדרך הכי בטוחה, יעילה ונוחה, לשלם את מסי ועד הבית (וכן תשלומים נוספים חודשיים קבועים, דוגמת שכר דירה וכדומה).
 

עוד באותו הנושא


חסכון  לועד הבית חסכון לועד הבית

מתי לאחרונה נחסכו כמה מאות שקלים בחודש מקופת ועד הבית? איך הרעיון הזה נשמע לכם? לנו הוא נשמע מצוין

אחזקת מבנים אחזקת מבנים

אחזקת מבנה - הבית המשותף הוא בהחלט מבנה הדורש אחזקת מבנים ברמה נאותה. אחזקת מבנה הבית המשותף, המקום בו אנחנו עוברים כל יום הוא בגדר חובה.

אודות המדריך אודות המדריך

המדריך לאחזקת הבית המשותף מבית פורטל בית משותף והמוקד לדייר, הוקם עבורכם - דיירי בתים משותפים וכן ועדי בתים משותפים, אשר עוסקים באחזקת הבניין.