ניהול ועד בית
ניהול ועד בית - המדריך לאחזקת הבית המשותף
מדריך בעלי המקצוע לועד הבית

5 סיבות להזמין מדביר מקצועי להרחקת יונים

5 סיבות להזמין מדביר מקצועי להרחקת יונים יונים עלולות להיות לא רק מפגע אסתטי אלא מפגע תברואתי לכן הרחקת יונים היא אחד הדברים שחשוב לבצע. מדוע כדאי להזמין איש מקצוע ולא לעשות את זה לבד.

האם מי מכם נדרש מעודו אל יונים כאל מפגע?  דימויה של היונה בעינינו הוא של בעל חיים טוב, שוחר שלום ומגלם אותו בסמל האולטימטיבי שלו- יונה עם עלה של זית. לא מספיק לנפנף בידיים  אולי אף להוסיף המהום  או שריקה כדי לצאת ידי חובת  הגירוש. על מנת לגרש יונים יש לנקוט אמצעים שונים, שיטות שונות, להסתייע בחומרים שונים ובעיקר – להערים עליהם. יש לפחות חמש סיבות מדוע רצוי ומומלץ להסתייע במדביר מקצועי המאומן ומיומן בגירוש יונים:

כי מדביר מקצועי ינקוט בשיטה הטובה ביותר

מדביר מקצועי להרחקת יונים יבחר את השיטה הטובה והאפקטיבית ביותר לאחר בדיקה יסודית של השטח שבו מיועדת להתבצע ההרחקה ובו אמור להיעשות בה ובאמצעים הנבחרים השימוש. ניסיון ומקצועיות מהווים ערובה כי היונים שיגורשו לא ישובו, ודאי לא יקננו במתחם הבית, המשרד, המבנה הציבורי ואו בכל מקום אחר. 

כי מדביר מקצועי יבחר את האמצעי או יציע שילוב אמצעים אפקטיביים

ייתכן כי לא די יהיה בשיטה אחת ובאמצעי אחד . לדוגמה: שימוש ברשתות לסילוק יונים עשוי להיות אפקטיבי במתחם שבו מקננות יונים. הרשת תמנע מהן אפשרות לקנן. עם זאת ייתכן כי לא יהיה בכך די. לדוגמה:כאשר יונים מקננות על אדן החלון ייתכן כי דוקרניים או חוטי רטט עשויים להיות אפקטיביים יותר.

כי יש אמצעים שרק מדביר מקצועי מכיר

יש מקומות אשר בין האמצעים השונים ניתן ורצוי לשלב אמצעי אלקטרוני כל שהוא המייצר תדר שאף שאינו בטווח השמיעה של בני אדם ( למזלנו) יונים שומעות אותו ומתעצבנות ממנו עד כדי כך שהוא מניע אותן להסתלק מהמקום שבו הן מקננות. רק מדביר מקצועי המתמחה בהדברת יונים עשוי לייעץ לכם על אודות הכדאיות, היעילות ואופן השימוש במכשיר זה.

כי כאיש מקצוע הוא מהווה כתובת נגישה וזמינה עבורכם

טבעי שתתלבטו איזו שיטה ממגוון השיטות ואיזה אמצעי מההיצע הם הטובים והיעילים ביותר לגירוש יונים. בהינתן מצב  שבו יונים מקננות במקום או במקומו מסוימים בבית, במרפסת, בדק או בכל מתחם אחר בבית וסביבו, המדביר המקצועי יאפיין את פרופיל הנוכחות של היונים ועל פיו יציע לכם את אמצעי ההתמודדות היעילים ביותר לגירושן.

כי מדביר המתמחה בגירוש יונים יביא לכם את התועלת הרבה ביותר

אולי בשל הקושי לראות ביונים מפגע תברואתי ואולי בשל המחשבה- המוטעית, כפי שמתברר- כי די יהיה לרסס אותה בתרסיס בשם "עופי מפה" נוכחים לא מעט מהמבקשים  לחסוך בהוצאות בנושא זה כי מלאכתם הפכה להיות מלאכה לבטלה בשל הישנות המפגע או בגלל התמדתן של היונים לקנן על אף ריסוסן. האמצעים הפשוטים והזולים לא פתרו את הבעיה ולכן במקום לחסוך במשאבים יש צורך, כפי שמתברר, במשאבים  נוספים. פנייה מראש ומלכתחילה אל המדביר תשתלם ותועיל לכם מכל הבחינות לרבות ובעיקר מבחינת עלות-תועלת.
 

בשורה התחתונה חשוב לדעת: יונים עלולות להיות לא רק מפגע אסתטי אלא מפגע תברואתי, היגייני אשר במקרים מסוימים, קיצוניים אמנם, עלול לסכן את בריאותם של בני אדם אשר לא רק נחשפים אל לשלשת היונים אלא באים עמה במגע. אשר על כן תכף לזיהוי קינונן של יונים בבית או בסביבה רצוי לקרוא לאלתר למדביר מקצועי המתמחה בגירוש יונים.

עוד באותו הנושא


הסכם מול חברת ניהול הסכם מול חברת ניהול

להלן הסכם בסיסי לדוגמא בלבד. כל הסכם ניתן לשינויים בהתאם

פורום לועד הבית פורום לועד הבית

קראתם ולא מצאתם תשובה למה שחיפשתם? ניתן להתייעץ עם מומחים בתחום הבית המשותף ללא עלות כספית בפורומים לועד הבית בפורטל בית משותף.

המפקח על המקרקעין המפקח על המקרקעין

מדריך לאזרח בענין דיון בסכסוכים בפני המפקח על רישום מקרקעין (טאבו) עודכן ב-22/07/2004